Odborný seminář EGAP a ČESTA pro zájemce o investice a export do zemí Tichomořské aliance

27. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Zástupci Oddělení Amerik Ministerstva průmyslu a obchodu se zúčastnili semináře zaměřeného na příležitosti a vhodné nástroje pro uskutečnění obchodních případů a investic v zemích Tichomořské aliance, k níž Česká republika získala pozorovatelský status v roce 2016.

Dne 20. února 2018 se uskutečnil odborný seminář státní Exportní a garanční pojišťovací společnosti (EGAP) a Smíšené obchodní komory Česko-tichomořská aliance (ČESTA) pro stávající i perspektivní zájemce o trhy latinskoamerického integračního uskupení Tichomořská Aliance.

Seminář zahájil prezentací na téma „Priority pro země Tichomořské aliance“ zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Matyáš Pelant, vedoucí Oddělení Amerik ze Sekce zahraničního obchodu. Zástupci EGAP následně představili relevantní produkty EGAP pro české podnikatele mířící do Latinské Ameriky, zaměřené na export i investice.

České firmy ocenily také představení aktuálních obchodních i investičních příležitostí v teritoriu, mezi kterými se stále napříč všemi členskými zeměmi Tichomořské aliance (Chile, Kolumbie, Peru, Mexiko) objevují především výroba a distribuce elektřiny a tepla, ropný, zpracovatelský či důlní průmysl.

Jelikož se jedná o ekonomiky charakterizované vysokým růstem HDP a příznivým podnikatelským prostředím, není překvapující, že vzájemná obchodní relace mezi Tichomořskou aliancí a Českou republikou stále roste. Všechny zmiňované země mají navíc uzavřené obchodní dohody s Evropskou unií a vyznačují se dle EGAP v porovnání s jinými zeměmi nízkou mírou úvěrového rizika. Více informací naleznete v jednotlivých prezentacích z akce, viz níže.

Prezentace ke stažení:

Fotografie poskytnuta MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek