On line obchod v Bulharsku roste největším tempem z celé EU

24. 10. 2017

  • Země: BG - Bulharsko
  • Datum zveřejnění: 24.10.2017

Údaje o eBay Online Trading Platforma ukazují, že bulharští obchodníci dosahují 34 zahraničních trhů, z nichž 76 % je prodáváno na čtyřech či více různých kontinentech. Za uplynulý rok vytvořily celkový obrat přibližně 70 milionů. dolarů.
Tato informace se uveřejnila při zahájení eBay Summit 2017. Poprvé byl tento summit organizován ve východní Evropě. Realizace akce byla svěřena společnosti Chris Bains a mezi účastníky byli hosté z Bulharska, Řecka, Maďarska, České republiky, Estonska a dalších.
Podíl on-line obchodu v Bulharsku se odhaduje na zhruba 700 milionů dolarů, přičemž zisk z toho odvětví v průběhu let neustále stoupá, řekl při příležitosti zahájení summitu prodávajícího eBay 2017, který uvedl v tiskovém středisku, náměstek ministra hospodářství Alexander Manolev. Podle společnosti Capital, podle analytiků z marketingové agentury Nielsen v loňském roce, celkový online prodej v Bulharsku od podnikání k zákazníkovi činil 340 milionů dolarů.
Nejnovější údaje Eurostatu ze zprávy Digitální ekonomika a společnost ukazují, že přibližně 9% bulharských firem prodává online a přibližně 27 % spotřebitelů nakupovalo online za uplynulý rok, uvedl Manolev. Podle Manoleva údaje z různých průzkumů ukazují, že růst, který online marketing je v Bulharsku vyšší než průměr pro Evropskou unii. "Online marketing poskytuje nové, mnohem větší příležitosti jak pro spotřebitele, tak pro výrobce se stává mnohem dostupnějším," řekl Alexander Manolev.

Zdroj: http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2017/09/28/3049841_ebay_onlain_turgovcite_ot_bulgariia_dostigat_do_34/
Zpracoval: kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Sofia ve spolupráci s ZU Sofia

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: