ONGROPACK Kft. postavil novou provozovnu

30. 3. 2018

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 28.03.2018

Dne 27. března 2018 byla otevřena nová provozovna firmy ONGROPACK, která se zabývá výrobou a prodejem plastových výrobků. Hala je postavena poblíž města Miskolc v Szirmabesenyő.

Rodinný podnik zpočátku fungoval jako dceřinka chemického obra BorsodChem Zrt. Tehdy vyráběl 12 000 tun balící fólie pro domácnosti a balícího materiálu pro farmaceutický a potravinářský průmysl a obrat se pohyboval okolo 5 až 6 miliard forintů (400 miliónů korun). V roce 2017 vyráběli již 24 tisíc tun hotových výrobků, z toho 90 % jde na export, hlavně do členských států Unie. Obrat firmy se zvýšil na 13,5 miliard forintů (1,1 miliardy korun) a zaměstnávají již 240 osob. V posledních devíti letech rostly příjmy společnosti průměrne o 9 % ročně, a to díky především díky zlepšování kvality výrobků.

Maďárská vláda přispěla částkou 1,53 miliard HUF na výstavbu této nové provozovny. Ředitel společnosti, Kovács F. László dodal, že brzy dojde k přemístění výrobních linek do nové haly. Proces je naplánován tak, aby výroba nebyla přerušena a zákazníci nepocítili nedostatek.

Zdroj: https://www.partnerradar.hu/hu/hirek/ongropack_kft_muanyagfeldolgozo_telephelyet_adtak_at_szirmabesenyon_66092.html
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Budapešť.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: