Otázky k exportu a CETA: Vývozcům poradí ministerský náměstek Bärtl

16. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Cenné rady k právě uzavřené obchodní dohodě EU s Kanadou CETA či možnostem českých firem zúčastňovat se podnikatelských misí a zahraničních veletrhů. To mimo jiné nabízejí zájemcům konzultace s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem, které proběhnou v březnu v pražském sídle agentury CzechTrade.

Konzultace se konají 1. a 8. března 2017, a to vždy od 15 do 16 hodin. Diskuze bývají zaměřeny na všechny aktivity Sekce zahraničního obchodu, v jejichž rámci poskytuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR exportérům své služby.

Tentokrát bude věnována pozornost právě uzavřené dohodě CETA a jejímu dopadu na export českých výrobků do Kanady. Náměstek odpoví zástupcům firem na otázky, týkající se certifikací, cel, ale i dalších témat z oblasti podpory exportu, obchodní politiky či dvoustranných ekonomických vztahů. Vladimír Bärtl se nevyhne ani tématům, která budou chtít konzultovat sami podnikatelé.

První ze série konzultací proběhla loni 17. května, druhá na konci června, a třetí pak v září 2016.

Zájemci z řad firem, asociací, případně aliancí, mohou tradičně registrovat své dotazy a termíny konzultací e-mailem kcexport@businessinfo.cz, vždy alespoň 3 dny před termínem konání konzultace.

Klientské centrum pro export je společným projektem Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a agentury CzechTrade. Prostřednictvím Jednotné zahraniční sítě zastupitelských úřadů ČR a zahraničních kanceláří CzechTrade je schopné zprostředkovat služby ve více než 90 zemích světa.

Podrobnosti o nabízených službách KCE

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek