Pacovské strojírny postavily pivovar v Gruzii

15. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Pacovské strojírny postavily pivovar v Gruzii Česká firma Pacovské strojírny postavila ve východní části Gruzie v malé vesnici Apeni minipivovar, který vaří pivo typu český ležák. To je vařeno nejen za použití českých technologií, ale i z českého chmele a sladu. V tomto pivovaru se dne 6. prosince 2017 konalo setkání představitele Pacovských strojíren s dalšími potenciálními gruzínskými zájemci o dodávku minipivovarů nebo jejich částí.

Pacovské strojírny v Gruzii

Firma Pacovské strojírny postavila ve vesnici Apeni ve východní části Gruzie minipivovar, jehož pivo nese název „Apenské pivo“. Majitel tohoto pivovaru navíc své pivo vaří za použití českého sladu a chmele. Chuť piva je tak velmi podobná klasickému českému ležáku a bez nadsázky o něm lze říci, že se jedná o české pivo vyrobené z gruzínské vody. Zajímavé je, že vesnice Apeni se nachází ve vinařském regionu Kachetie a Apenské pivo tak představuje příjemnou změnu pro ty, kteří jsou již „unaveni“ ochutnávkami vína.

Setkání s dalšími potenciálními gruzínskými pivovarníky

Velvyslanectví České republiky v Gruzii společně s firmou Pacovské strojírny a s Apenským pivovarem zorganizovalo dne 6. prosince v prostorách Apenského pivovaru setkání gruzínských zájemců o nákup českých pivovarnických technologií se zástupcem firmy Pacovské strojírny. Na setkání byli přítomni gruzínští pivovarníci, kteří se zúčastnili mise gruzínských podnikatelů do ČR v polovině října 2017 (kde rovněž Pacovské strojírny navštívili) a také noví zájemci z řad majitelů restaurací.

Představitel Pacovských strojíren spolu s majitelem Apenského pivovaru všem zájemcům ukázali dodanou technologii a diskutovali s nimi o možné spolupráci při dodávkách částí pivovarů. Velvyslanectví ČR v Tbilisi se tímto snaží zprostředkovat kontakty a setkání mezi českými dodavateli a potenciálními gruzínskými zákazníky. Trend minipivovarů totiž pomalu dorazil i do Gruzie, a pokud nebude podchycen českými firmami, nastoupí bezesporu firmy německé či belgické.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tbilisi (Gruzie). Autor: Jiří Preclík.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek