Paříž otevírá největší kongresové centrum v Evropě

1. 12. 2017

  • Země: FR - Francie
  • Datum zveřejnění: 01.12.2017

Otevření kongresového centra znamená konec první fáze projektu rozsáhlé přeměny výstaviště na Porte de Versailles. Projekt je iniciovan jeho provozovatelem společností Viparis, která zde plánuje během příštích deseti let investovat 500 milionů eur.

Nové centrum se nachází ve výstavním pavilonu č. 7 s celkovou rozlohou 72 000 m². Tato budova, kompletně zrekonstruovaná architektonickou firmou Valode et Pistre, je nyní navržena tak, aby mohla hostit největší národní i mezinárodní akce.

„Přestavba byla velkou výzvou, dokončili jsme její první fázi, která stála 227 milionů eur“, řekl Michel Dessolain, výkonný ředitel společnosti Viparis. „Navíc rekonstrukce byla provedena včas a bez přerušení chodu výstaviště“, dodal Dessolain.

Pařížské kongresové centrum má jedinečný výhled na střechy Paříže a na Eiffelovu věž. Jeho hlavním přínosem je v Evropě vůbec největší plenární místnost s perforovanou střechou, která umožňuje konference s přirozeným denním světlem. Kongresové centrum má skvělou akustiku a je vybaveno nejmodernější technologií a velmi kvalitním internetovým připojením.

Nové centrum je pro pařížský cestovní ruch velmi důležité, neboť až 40 % všech hotelových nocí odpovídá právě obchodním nocím v rámci veletrhů a konferencí. Kongresový turismus v regionu Île-de-France tak ročně do státní kasy přinese zhruba 1,2 miliardy eur.

Zdroj: L’Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: