Parlament schválil přejmenování hlavního města Kazachstánu

31. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 31.03.2019

Poté, co Kasym-Zhomart Tokayev zmínil všechny zásluhy prvního prezidenta Nursultana Nazarbayeva, na společném zasedání obou komor parlamentu navrhl zvěčnit jméno současného, prvního prezidenta Kazašské republiky Nursultana Abishevich Nazarbayeva.

„Naše hlavní město by mělo nést jeho jméno a být nazýváno Nur-Sultan. Postavit pomník na počest prvního prezidenta Republiky Kazachstán v hlavním městě našeho státu. Pojmenujte centrální ulice všech regionálních měst po Nursultanu Nazarbayevovi. Myslím, že se všichni shodnou na tom, že Elbasy si zaslouží udělit nejvyšší tituly státu – „Halyk Kaharmany“ a „Enbek Eri“. Měl by také dostat postavení čestného senátora. Všechny portréty a fotografie zobrazující prvního prezidenta, Elbasy zůstanou jako nepostradatelný atribut veřejných prostor, kanceláří státních zaměstnanců, budov vzdělávacích institucí,“ řekl Kasym-Zhomart Tokayev.

Dále pPřipomněl, že v souladu se zákony přijatými parlamentem zůstává Nursultan Nazarbayev jediným a celoživotním Elbasy (Otcem lidu) v zemi. Je také předsedou Bezpečnostní rady, předsedou strany Nur-Otan, předsedou Shromáždění lidu a členem Ústavní rady.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: