Perspektivní veletrhy pro české společnosti v Kanadě v roce 2018

16. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Perspektivní veletrhy pro české společnosti v Kanadě v roce 2018 Různé atraktivní veletrhy v Kanadě nabízí možnost nejen prezentovat české produkty, ale i jednat s kanadskými společnostmi, společnostmi z USA i s partnery z celého světa. Zastupitelské úřady ČR v Torontu a Ottawě a zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary nabízí podnikatelům plnou podporu. V případě zájmu o kanadský trh je vhodné účast na některém z veletrhů, i v pozici návštěvníka, zvážit.

V Kanadě mají veletrhy a výstavnictví dlouholetou a kvalitní tradici, v zemi probíhá každý rok mnoho veletrhů v nejrůznějších oborech. Účast na veletrhu je jedním ze základních nástrojů, jak začít se sondováním či vstupem na kanadský trh, stejně tak jako je nástrojem pro zvýšení povědomí o existenci společnosti či značky.

Některé veletrhy jsou zaměřené pouze na odborné návštěvníky a mohou mít i prodejní charakter, některé mezi své publikum zahrnují i širokou veřejnost. Veletrhy samozřejmě nemusí být pouze nástrojem pro vystavování a prezentaci. Samotná účast na veletrhu je zároveň vynikajícím nástrojem pro networking – kromě samotného představení své společnosti či značky máte v průběhu veletrhu možnost seznámit se či jednat s naprostou většinou klíčových hráčů v oboru nejen v Kanadě, ale často i ze Spojených států a v případě některých veletrhů i s potenciálními partnery z celého světa.

V následujícím přehledu jsou uvedeny nejzajímavější veletrhy, které se v Kanadě budou konat v roce 2018, rozdělené podle jednotlivých odvětví. Většina vybraných veletrhů zároveň odpovídá mapě globálních oborových příležitostí, která jako nejperspektivnější obory identifikovala například letecký průmysl, důlní, těžební a ropný průmysl, zdravotnický a farmaceutický průmysl a zemědělský a potravinářský průmysl. Jde zvláště o sektory s nenaplněným potenciálem, kde existuje na straně jedné česká exportní kapacity a na straně druhé stabilně rostoucí poptávka.

Vzhledem k blízkosti obou trhů je možné často využít i oborové veletrhy či výstavy ve Spojených státech, na kterých se kanadské společnosti běžně účastní.

Těžební a důlní průmysl:

Zdravotnictví a farmaceutický průmysl:

Zemědělství a potravinářství:

  • SIAL Canada, 2.–4. května, Montreal, místo konání pravidelně rotuje mezi Torontem a Montrealem (Pozn. v případě zájmu se nabízí možnost pro české společnost účastnit se na veletrhu prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, který organizuje Velvyslanectví ČR v Ottawě)
  • Canada's Outdoor Farm Show, 11.–13. září, Woodstock, ON

Turistika:

Automobilový průmysl:

Letecký průmysl:

Stavebnictví:

Další:

Některé veletrhy se konají ob dva roky a v roce 2018 se tak konat nebudou:

V případě zájmu o jakýkoliv z výše uvedených veletrhů je možné kontaktovat dle místa konání veletrhu zastupitelské úřady ČR v Torontu či Ottawě, případně zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary. Stejně tak všem zájemcům rádi budou uvedené úřady asistovat v případě zájmu o veletrhy a výstavy v jiných odvětvích či poskytneme další informace týkající se teritoria. Rádi také zprostředkují informace o možnosti účasti pro české subjekty či dostupné informace o možnostech networkingu na veletrzích.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Torontu (Kanada). Autor: David Müller, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek