Perspektivy česko-kazachstánské spolupráce v chemickém průmyslu

9. 10. 2018 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Ve dnech od 1. do 5. října 2018 se uskutečnila incomingová mise představitelů Svazu kazachstánského chemického průmyslu KazHimProm vedená výkonným ředitelem svazu Timurem Nugmanovem do České republiky. Misi připravil Svaz chemického průmyslu ČR společně s velvyslanectvím v Astaně a finančně ji podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Kazachstánská delegace navštívila veletrh Plastex a Profintech v Brně, kde se uskutečnila jednání se zástupci ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, s představitelkou České exportní banky a se zástupcem Svazu dopravy a průmyslu.  Delegace  měla možnost se seznámit se systémem státní podpory českým podnikatelům,  způsoby financování exportů a  s činností  podnikatelských svazů.

Vrcholem  programu bylo  podepsání memoranda o spolupráci  mezi svazy a jednání  s představiteli významných chemických firem  ve vědeckém Technoparku  v Kralupech nad Vltavou, kde si delegace prohlédla také  místní rafinerii. Díky bohatému programu a přátelské a otevřené atmosféře se podařilo identifikovat  řadu konkrétních oblastí budoucí  vzájemné spolupráce v chemickém průmyslu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Astaně (Kazachstán). Autor: Ing. Ladislav Steinhübel, zástupce velvyslankyně.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek