Pět českých krajů se představilo na konferenci turistického ruchu v New Yorku

23. 10. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Pětice krajů a oblastí ČR (Praha, Brno, Olomoucký kraj, Jihočeský kraj a Jeseníky) se prezentovaly v České národní budově dne 13. října 2017 na konferenci VEMEX (Visit Europe Media Exchange). Účast českých regionů na této akci byl možný i díky podpoře z projektu ekonomické diplomacie podaného Generálním konzulátem a místním zastoupením agentury CzechTourism. Následující den pak prezentovaly kraje své i návštěvníkům Dne otevřených dveří v České národní budově.

V rámci konference VEMEX, kterou hostila Česká národní budova, se mezi 35 vystavovateli z řad evropských destinací představila i pětice českých turisticky atraktivních regionů. Princip akce byl založen na tzv. „speed dating“ konceptu – každý ze zástupců destinací absolvoval 22 patnáctiminutových schůzek s novináři píšícími pro periodika zaměřující se na oblast cestovního ruchu, během nichž prezentovali zástupci jednotlivých destinací novinářům turistický potenciál dané oblasti. Novinářů se letošního ročníku zúčastnilo 70, celkový počet schůzek se tak vyšplhal na číslo 661.

Během oběda navíc měla ČR coby hlavní partner konference prostor pro další, tentokrát plenární prezentaci. Kromě ředitelky newyorského zastoupení agentury CzechTourism vystoupila i ředitelka Českého centra New York, která představila kulturní akce pořádané v České národní budově. Vyvrcholením obědové prezentace ČR pak bylo vystoupení novináře Janka Rubeše, který velmi chytlavou formou (s využitím videí ze svého projektu Prague Honest Guide) představil i méně známé turistické atrakce v ČR.

Následující den byla pětice českých turistických destinací představena i v rámci Open House NY, během něhož navštívilo Českou národní budovu cca 450 osob. Kromě zpřístupnění prostor České národní budovy a informací o historii budovy a činnosti jednotlivých institucí v ní sídlících bylo po trase rozmístěno 5 stanovišť, na nichž Praha, Brno, Jižní Čechy, Olomouc a Jeseníky představovaly návštěvníkům svůj turistický potenciál.

Informace a fotografie poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v New Yorku (Spoje státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek