Podnikatelská mise srbských dovozců „genetiky“ na veletrhu Země živitelka

29. 8. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Podnikatelská mise srbských dovozců „genetiky“ na veletrhu Země živitelka Letošní 45. ročník Země živitelky navštívili v rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) opětovně i zemědělští podnikatelé ze Srbska, kteří jednali o možnostech obchodní spolupráce v České republice.

Na základě vyhodnocení podnikatelské mise z loňského roku, která byla zaměřena především na velkochovatele prasat ze Srbska, a vyústila v realizaci konkrétních obchodů, iniciovalo Velvyslanectví České republiky v Bělehradě podobnou misi i v letošním roce.

S ohledem na zájem českých firem, potenciál místního trhu i nová veterinární opatření, která zamezují dovoz prasat z České republiky, se letošní akce soustředila především na srbské dovozce inseminačních dávek a veterinářských farmaceutik. Tak jako v loňském roce bylo hlavním cílem projektu umožnit českým firmám B2B jednání s obchodními partnery, jak cílovými zákazníky, tak i dovozci.

Skupinu zemědělských podnikatelů ze Srbska doplnil přední srbský zemědělský novinář, autor odborného pořadu pro zemědělce „Bolja Zemlja“ pan Uroš Davidović.

Srbští dovozci „genetiky“ se soustředili na expozice českých šlechtitelů a plemena smíšené užitkovosti. Veterináře mezi nimi velmi zaujala prezentace používání PM testu MVDr. Miroslav Věříše připravená v rámci odpoledních B2B jednání.

V průběhu mezinárodního veletrhu Země živitelka navíc měli všichni účastníci incomingové mise možnost seznámit se se širokou nabídkou českých firem v oblasti technologií a zemědělské mechanizace. Řadu jednání vedli i během individuální části programu.

Incomingová podnikatelská mise byla schválena, financována a realizována v rámci projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva zemědělství České republiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko). Autor: Pavel Svoboda, zemědělský diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek