Podpora rodinného byznysu: Firmy vstupují do přelomového roku

3. 1. 2018 | Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

České rodinné podniky čeká zřejmě nejrušnější rok v historii. Cílem Roku rodinného podnikání 2018, který organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), je zviditelnit rodinný byznys – tedy klíčový sektor tuzemského podnikatelského stavu.

„Rok rodinného podnikání 2018 by měl být milníkem pro vnímání rodinného byznysu napříč všemi podnikatelskými segmenty,“ dočtete se na stránkách AMSP ČR.

Největší letošní podnikatelská aktivita zahrnuje desítky akcí po celé republice, jejichž cílem je zviditelnit rodinné podnikání z ekonomického i sociálního pohledu.

Po roce příprav se chystá definitivní ukotvení definice rodinné firmy do české legislativy, konkrétně do zákona o obchodních korporacích. Staneme se tak jedenáctou zemí v EU, která bude mít ve svých právních předpisech zanesen pojem rodinné podnikání.

Společně s několika tuzemskými univerzitami se ve spolupráci s AMSP ČR připravují také programy a specializace do bakalářských a magisterských oborů, zaměřených na řízení rodinných firem.

Family Offices jako ve Švýcarsku

AMSP ČR otevírá odbornou poradnu pro následníky a podobně jako ve Švýcarsku bude iniciovat vznik expertních poradců na bázi tzv. Family Office. Chystají se také pravidelná regionální setkání s majiteli podniků, kteří si zde budou na bázi benchmarkingu vyměňovat vzájemné zkušenosti s řízením a předáváním rodinného majetku.

Samozřejmě i letos proběhne tradiční soutěž asociace Equa Bank Rodinná firma roku, připravuje se řada průzkumů a začne se systematicky budovat česká mapa rodinného byznysu.

Tažení na podporu firem se zúčastní desítky členů AMSP ČR, asociace, svazy, profesní spolky a tisíce právnických i fyzických osob, jež mají charakter rodinného podniku, farmy nebo živnosti.

Přesvědčíme společnost, že má rodinný byznys smysl

„Přesvědčíme společnost, že rodinné firmy jsou základem každé stabilní ekonomiky, že má smysl zakládat rodinné živnosti, farmy i větší společnosti a že je rodinné podnikání založené na vysoké odpovědnosti ke svému okolí, respektuje tradice a původní produkty a navazuje na to, co zde vytvořili naši předchůdci,“ říká předseda AMSP ČR Karel Havlíček.

„Dokážeme, že podpora tohoto typu podnikání dává smysl, neboť investice do těchto firem zůstávají v regionech a tvoří základní systém jejich obslužnosti. Zviditelníme rodinné výrobce, malé pěstitele nebo rodinná řemesla a ukážeme spotřebitelům, podnikovým zákazníkům nebo velkým odběratelům, že se jedná o kvalitní a stabilní dodavatele, na které se vyplatí vsadit,“ doplňuje Havlíček.

Portál BusinessInfo.cz je mediálním partnerem Roku rodinného podnikání 2018

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek