Unijní ekonomické projekty na podporu českých firem na Tchaj-wanu v letech 2019–2020

11. 9. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Unijní ekonomické projekty na podporu českých firem na Tchaj-wanu v letech 2019–2020 Česká ekonomická a kulturní kancelář (ČEKK) vyzývá k podpoře bilaterální hospodářské agendy s Tchaj-wanem v rámci European Business and Regulatory Cooperation Programme (EBRC). EBRC je program financovaný z fondů EU, jehož cílem je poskytnout konkrétní podporu bilaterálnímu programu mezi EU a Tchaj-wanem, jakým je překlenování rozdílů a budování dvojjazyčné platformy mezi tchajwanskou správou a evropskými společnostmi.

EU vede aktivní hospodářský dialog s Tchaj-wanem v oblasti veřejných zakázek, technických překážek obchodu, práv duševního vlastnictví a další problematiky související s přístupem na trh. EBRC pomáhá prezentovat příslušná evropská nařízení a regule, jakož i průmyslové standardy EU a zároveň případy osvědčených postupů orgánům státní správy a dalším zúčastněným stranám prostřednictvím cílených seminářů apod. Tyto aktivity slouží jako referenční příklady či inspirace tchajwanským úřadům k vytvoření svého vlastního regulačního rámce.

Více informací o uskutečněných akcích v rámci programu EBRC1, které se realizovaly od roku 2014, naleznete na webu EBRC. Program EBRC2 bude vyhlášen v průběhu příštího roku. Nicméně již nyní je jisté, žev rámci EBRC2 bude k dispozici rozpočet v celkové hodnotě 800 000 eur na projekty v oblastech, jako jsou automobilový průmysl, vládní zakázky, farmaceutický průmysl, potravinářský průmysl, zdravotnická zařízení, ochrana práv duševního vlastnictví, ICT, cirkulární ekonomika apod.

Kdo se může přihlásit: hospodářské komory a svazy, oborové asociace, obchodní a investiční agentury a další právní subjekty působící v oblasti obchodní a investiční politiky a obchodní spolupráce s Tchaj-wanem.

Více informací bude k dispozici v průběhu roku 2019 nicméně, pokud máte zájem o realizaci semináře, konference, workshopu či jakékoliv další formy prezentace na Tchaj-wanu v letech 2019–2020, neváhejte průběžně kontaktovat commerce_taipei@mzv.cz.

Informace poskytnuta Českou ekonomickou a kulturní kanceláří v Tchaj-peji (Tchaj-wan). Autorka: Eva Pigová, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek