Polsko letos vyhlásí soutěž na dodavatele 140 km silničních staveb

9. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Polsko letos vyhlásí soutěž na dodavatele 140 km silničních staveb Generální ředitelství silnic a dálnic dne 9. října 2018 oficiálně oznámilo, že ještě v tomto roce budou v Polsku vyhlášena výběrová řízení na výstavbu nových cest za více než 3 mld. PLN (18 mld. CZK). Jedná se o příležitost, kterou mohou využít české stavební firmy.

V příštím roce se navíc plánuje zahájení příprav na  realizaci dalších 400 km. Pro české stavební firmy se může jednat o významnou příležitost k uplatnění na dynamicky se rozvíjejícím polském trhu.

První výběrové řízení na dodavatele stavby nové rychlostní komunikace S16 v délce 17,1 km již bylo vyhlášeno v září. Jedná se o součást budoucího propojení Olsztyna a Ełku. V tomto roce se připravuje dalších deset výběrových řízení na výstavbu více než 140 km dálnic, vysokorychlostních silnic a cest vyšší třídy. Smlouvy na realizaci těchto staveb by měly být připraveny k podpisu ve třetím čtvrtletí příštího roku.

V roce 2019 se plánuje realizace výstavby více než 400 km nových komunikací, především dálnic a rychlostních silnic. Celkově se tak má v Polsku v příštích letech proinvestovat 20 mld PLN (120 mld CZK) na stavbu více než 500 km nových silnic a dálnic.

Podrobné informace ohledně tendru č. O/OL.D-3.2410.1.2018.I-4 lze najít na webových stránkách polského Generálního ředitelství silnic a dálnic – GDDKiA nebo na stránkách TED. Případné doplňující informace poskytne ekonomické oddělení velvyslanectví. 

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Varšavě (Polsko). Autor: Jan Tomášek, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek