Poradna: Jak ověřit DIČ obchodního partnera z Německa?

11. 10. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Naše firma má možnost prodat své výrobky do Německa. Chtěli bychom si ověřit, že nám předané DIČ skutečně patří našemu obchodnímu partnerovi z Německa. Jak to máme udělat?

Při obchodování s plátci daně z přidané hodnoty v rámci EU je nutné samozřejmě ověřovat platnost a správnost jejich daňového identifikačního čísla (DIČ).

Ověřit existenci platného DIČ v reálném čase v rámci EU lze jednoduše prostřednictvím internetových stránek Evropské komise na adrese: http://ec.europa.eu/taxation_customs/ vies/?locale=cs.

Každé ověření DIČ (tzv. konzultace) má přiděleno svůj unikátní kód, který je vhodné si uložit pro případnou daňovou kontrolu.

Informace o DIČ jsou na této stránce zveřejňovány jednotlivými daňovými správami, které je evidují ve svých databázích. Bohužel Německá daňová správa prostřednictvím těchto stránek nezveřejňuje zároveň žádné další informace o firmě, jako jsou jméno a její adresa.

Druhou možností je případně také požádat o ověření správnosti a platnosti DIČ na příslušném útvaru Generálního finančního ředitelství ČR, a to telefonicky, e-mailem, faxem či písemně. Generální finanční ředitelství ČR ale zároveň nesděluje jakékoliv další registrační údaje plátců DPH, kontaktní údaje vám však může odsouhlasit.

Převzato z časopisu Komora. Autor: Ing. Tomáš Macnar, Regionální místo Praha.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek