Poradna: Jak se vyhnout stále rostoucím cenám za povinné ručení?

21. 11. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Začínám podnikat, mám více aut. Povinné ručení ale každým rokem roste. Existuje nějaká možnost, jak se stále rostoucím cenám za pojištění vyhnout?
Miroslav K., Jaroměřice nad Rokytnou

Zdražování povinného ručení a zdražování pojištění obecně je trend, který bude pokračovat i v budoucnu a souvisí především se vzrůstajícími škodami, které pojišťovny každoročně řeší. Obecně našim klientům radíme, aby v případě, kdy se meziročně zdraží pojištění vozu, požadovali recipročně zlepšení na produktové straně.

Jedná se například o rozsah asistencí, nová připojištění v ceně apod. Nicméně v případě, který uvádíte ve svém dotazu, je zde řešení, jež využívá stále více podnikatelů – ať už začínajících, nebo těch, v jejichž podnikání se díky úspěchu firmy objevují další vozidla. Pokud máte ve firmě tři a více vozů, jednoznačně se vyplatí takzvané flotilové pojištění. Všechna vaše auta se spojí do flotily a ta se pak individuálně poptá u pojišťoven. Výsledná cena je pak ve všech případech příznivější, než když se vozidla pojišťují jednotlivě díky klasickým retailovým nabídkám.

Samotné snížení ceny je samozřejmě cílem, ale nemusí zůstat jen u něj. Od své pojišťovny nebo makléře vyžadujte pravidelnou každoroční revizi, včetně nové poptávky u co největšího počtu pojišťoven. Kromě toho, že díky tomu udržíte cenu v rozumných mezích, můžete si i vylepšit podmínky, za kterých jsou vaše vozy pojištěny.

Stále více klientů se ovšem v poslední době zajímá nejen o cenu, ale i o parametry pojištění, a hlavně o služby. Službou se v tomto případě myslí právě i každoroční včasná revize kontraktu, která vzejde od makléře či pojišťovny, a ušetří tak klientovi starost a práci. Nemusím ani dodávat, že dnes již najdete vhodné partnery pro řešení flotilového pojištění i na mnoha internetových stránkách.

Převzato z časopisu Profit. Autor článku: Jakub Mráz, specialista flotilového pojištění Suri.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek