Porcelán dostal v Koreji jméno Praha

31. 3. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Pro Český porcelán Dubí je Jižní Korea stěžejním trhem. Při obchodní misi v únoru 2015 tam porcelánka uzavřela další obchodní kontrakt na pět let. Pro korejské zákazníky nabídl tradiční výrobce novou řadu porcelánu pod názvem Praha.

Tradiční „cibulák“Společnost Český porcelán Dubí vyrábí tradiční „cibulák" a další porcelánové výrobky s typickým modrým vzorem. Klíčovým exportním trhem je pro firmu vedle Německa také Jižní Korea, kam úspěšně vyváží už od přelomu tisíciletí.

V letošním roce 2015 při únorové návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky a obchodní mise v Soulu a Busanu podepsali navíc zástupci porcelánky smlouvu, která firmě zajišťuje odbyt v Korejské republice nejméně na dalších pět let. Smlouvu uzavřeli s tamější společností Dohkwang Trading Corporation. Česká strana se zavázala dodávat a Dohkwang Trading Corporation odebrat porcelánové zboží v minimální hodnotě jednoho milionu dolarů ročně, podle smlouvy tedy celkem za pět milionů dolarů za nadcházejících pět let. Po uplynutí této doby je navíc možné další prodloužení kontraktu.

Dodávky bude z největší části tvořit tradiční porcelán dekorovaný modrým kobaltem pod glazurou. Jde o tradiční „cibulák", který doplní nový tvar porcelánu s názvem Praha, nedávno vyvinutý přímo na popud korejského partnera. Tyto výrobky dubské porcelánky si už vedou úspěšně i v Japonsku.

Úspěch české firmy je o to cennější, že právě Korea a přilehlý region byly v historii samy tradičním místem pro výrobu porcelánu. Na korejském trhu pomohla české porcelánce k pozitivnímu přijetí mimo jiné propagace formou teleshoppingu.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade. Autor článku: Tomáš Stingl

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek