Postřehy ze Smart Business Festivalu 2016

31. 10. 2016 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Postřehy ze Smart Business Festivalu 2016 Smart Business Festival 2016 první den přivítal 100 návštěvníků výroční konference sítě Enterprise Europe Network, Smart služby pro růst vašeho podnikání, a pokračoval druhý den konferencí Průmysl 4.0, kde zástupci pěti zemí (CZ, SK, AT, DE, USA) hledali pět rozdílů v pojetí jednotlivých zemí v Průmyslu 4.0.

Jednou ze zúčastněných firem na festivalu byla firma Advanced Materials, s.r.o., která zde představovala unikátní nano nátěr spalující veškeré organické nečistoty a to, zda funguje můžeme všichni zkontrolovat na rohu ulic K Barrandovu a Lamačské v Praze, kde byl nátěr aplikován před dvěma lety a má vydržet dalších osm. 

Dalším vystavovatelem byl pan Martin Kříž, který prezentoval výškově nastavitelný stůl SIT2STAND, jenž umožňuje při sedavé práci, např. u počítače, měnit flexibilně polohu sezení a stání a to rychle, tiše a bez námahy. Je to inspirace pro zaměstnavatele, kteří nechtějí řešit absenci svých zaměstnanců z důvodů problémů s páteří způsobených dlouhodobým sezením.

Další zajímavou a designovou expozicí byl nový model interaktivního Magic boxu E2, který učí děti hravou formou ve školkách. Je to lehčí, mobilnější a elegantnější verze od designéra Martina Tvarůžka.

Také Educasoft solutions, s.r.o. prezentovala zajímavou službu, kterou si můžete snadno vyřešit vzdělávání vlastních zaměstnanců. Během několika desítek minut si vytvoříte interaktivní videokurz s několika variantami scénářů. Vyučovaný volí mezi několika cestami, kdy mu smysluplné rozhodování napomáhá si lépe věci zapamatovat a efektivněji se učit. A nakonec videokurz nasdílíte zaměstnancům prostřednictvím webové aplikace, která zaznamenává průchod kurzem.

Firma Protronix, s.r.o. na festivalu vystavila nová čidla kvality vzduchu pro domácnost i do výroby. Měří oxid uhličitý, relativní vlhkost, VOC a teplotu v různých kombinacích. Internet věcí za vás pohlídá větrání.

Společnost RESPILON Group, s.r.o. zabodovala s čerstvou novinkou: sítě do oken z nanovláken. Výhodou je, že síť do oken zachytí viry, bakterie, pyly, alergeny a prach!

Milan Tříska z brněnské INT, s.r.o. říká: „Pokud máte kvalitní produkt a znáte jeho trvale udržitelnou konkurenční výhodu , vážíte si svých klientů, jste zvědaví na jejich názory a správně použijete sociální sítě , ušetříte spoustu peněz za reklamu.“

Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR, v.v.i. (USMH) na festivalu prezentoval geopolymery, umělé kameny z popílku, kaolínu a vodního skla, které jsou nehořlavé, netoxické, nerozpustné a mrazuvzdorné. USMH na festivalu mimo jiné hledal průmyslového investora pro aplikaci a vývoj geopolymerních kompozitů vhodných pro stavební prvky, architektovnický a sochařský design, restaurování za možné recyklace využití druhotných surovin.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek