Pozvání na prestižní konferenci „Královských lékařských služeb“ do Jordánska

13. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V Jordánsku se bude od 30. října do 2. listopadu 2018 pod záštitou Jeho Veličenstva krále Abdulláha II. konat v pořadí 9. mezinárodní konference „Královských lékařských služeb“ (RMS), workshopy odborníků a současně odborná zdravotní výstava JOHEX. Obě akce se uskuteční v Kongresovém centru krále Husseina Bin Talala u Mrtvého moře.

Významní hosté z celého světa a představitelé různých lékařských oborů přednesou na konferenci přednášky s lékařskou a výzkumnou tématikou a zúčastní se diskusí pod heslem konference Vedení v oblasti zdravotní péče – závazek a výzvy.

Konference „RMS“ hostily od roku 1996 více než 5 000 účastníků ze 60 zemí světa. Mezinárodní konference Royal Medical Services se stala platformou, která sdružuje mezinárodní odborníky, politiky a členy akademické obce z různých oborů medicíny ze soukromého i veřejného sektoru, zejména zubního lékařství, ošetřovatelství, farmacie a vojenského lékařství. Jejím přínosem je sdílení profesionálních znalostí, odborné diskuze a nejnovější aktualizace v lékařských oborech.

Souběžně se zmíněnou 9. mezinárodní konferencí „Royal Medical Services“ se uskuteční Jordánská zdravotní výstava (JOHEX), která bude vynikající příležitostí pro národní společnosti a agentury působící v oblasti zdravotnictví k tomu, aby představily své nejnovější technologie, inovace a nabídly možnosti pro vzájemný obchod.

Předcházejících konferencí „RMS“ se aktivně účastnili zástupci mnoha mezinárodních organizací a společností, mezi nimi WHO, Mezinárodní výbor vojenské medicíny (ICMM), Pan-arabská regionální skupina vojenské medicíny, Royal College of Surgeons of England (RCS Eng), Královská vysoká škola lékařů (RCP), Světová federace hemofilie (WFH), AO Spine, AO CMF, Mezinárodní výbor Červeného kříže (ICRC), Mezinárodní výbor pro zranění míchy (ISCOS), Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Mezinárodní federace diabetu, Centrum pro sledování zdraví ozbrojených sil USA (AFHSC), Americký vojenský výzkumný program pro HIV, nebo Walra Reed Army Research Institute (WRAIR). Pořadatelé očekávají, že podobné prestižní partnerství bude možné vytvořit také během nadcházející konference.

Vedle četných vědeckých aktivit budou mít hosté na této konferenci možnost využít pobytu u Mrtvého moře, kde v tomto ročním období je velmi příjemné klima.

Velvyslanectví České republiky v Ammánu předává tuto informaci na vědomí české odborné veřejnosti a doporučuje odborníkům z českých lékařských institucí a prestižních nemocnic zvážit účast na této významné mezinárodní konferenci. Podrobnosti lze získat na webu veletrhu a e-mailu motazbjo@yahoo.com v kopii na rms9conf@jrms.gov.jorms9conf@gmail.com.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko). Autor: Ing. Josef Kostiha, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek