PPF kupuje od Telenoru mobilní operace ve střední a jihovýchodní Evropě

21. 3. 2018

  • Země: CS - Srbsko
  • Datum zveřejnění: 21.03.2018

Transakce zahrnuje relevantní mobilní operátory v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku a také poskytovatele služeb Telenor Common Operation (TnCo), kteří jsou plně v držení Telenor Group.

Operace společnosti Telenor v regionu střední a východní Evropy dosahují tržeb 11,8 mld. NOK, což představuje 9 % z celkových výnosů společnosti Telenor Group, a také 4,1 mld. NOK, tedy přibližně 8 %, z EBITDA v roce 2017, přičemž zahrnují více než 9 mil. uživatelů a 3500 zaměstnanců.

PPF je největší investiční skupina ve střední a východní Evropě, která investuje do různých odvětví, včetně bankovnictví, financování soukromého sektoru, nemovitostí, těžby a telekomunikací. Mezi nedávné akvizice z oboru patří O2 Czech Republic od společnosti Telefonika (2012) a Nova Broadcasting Group v Bulharsku (2018).

Podle ředitele PPF pro telekomunikace Ladislava Bartoníčka skupina PPF tímto nákupem rozšiřuje své telekomunikační portfolio o další čtyři země a je blíže svého dlouhodobého cíle stát se evropským středně velkým operátorem a využít svých zkušeností k posílení své pozice na trhu.

Zdroj: Nova Ekonomija
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bělehrad.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: