Představení českých firem z obranného a bezpečnostního průmyslu v Laosu

15. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Představení českých firem z obranného a bezpečnostního průmyslu v Laosu Dne 10. listopadu 2017 se v hlavním městě Laosu Vientiane konala prezentace českých obranných a bezpečnostních firem v rámci delegace náměstka ministra obrany ČR pro průmyslovou spolupráci Tomáše Kuchty. Prezentace umožnila českým firmám zjistit potenciál pro nové dodávky a spolupráci s laoskými obrannými složkami.

Delegace 7 českých předních firem z oblasti obranného průmyslu vedená náměstkem ministra obrany ČR přicestovala do Vientiane na jednodenní seminář pořádaný ve spolupráci s laoským Ministerstvem národní obrany. Cesta se uskutečnila v rámci regionální cesty pana náměstka T. Kuchty do Thajska, Kambodže a Laosu.

Seminář se odehrál v prostorách laoského Ministerstva národní obrany a po úvodním vystoupení náměstků ministrů obrany Laosu a ČR měly firmy prostor představit zástupcům laoského ministerstva své výrobní programy a služby, které jsou schopny v teritoriu nabídnout. Zároveň jim byly prezentovány konkrétní možnosti a příležitosti pro spolupráci přímo laoskými partnery.

Na pracovní seminář navázalo oficiální přijetí pana náměstka T. Kuchty laoským ministrem obrany generálporučíkem Chansamone Chanyalathem. Přijetí u pana ministra byly přítomny i české firmy, které měly možnost vyslechnout představy laoského ministra ohledně navázání vzájemné spolupráce. Největší potenciál je spatřován v opravách a modernizacích stávající laoské vojenské techniky východní provenience, se kterou mají české firmy bohaté zkušenosti. Další možností pro dodávky je vybavení laoské armády novými technologiemi, vč. radarových systémů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bangkoku (Thajsko). Autor: Ing. Jan Špiler, vedoucí ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek