Prezentace českého obranného a bezpečnostního průmyslu v Kambodži ukázala nové možnosti spolupráce

15. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českého obranného a bezpečnostního průmyslu v Kambodži ukázala nové možnosti spolupráce Ve dnech od 7. do 9. listopadu 2017 se v Phnompenhu v Kambodži uskutečnila první mise českého obranného a bezpečnostního průmyslu, a to pod vedením náměstka ministra obrany České republiky Tomáše Kuchty.

Česká delegace zde společně se 6 českými firmami jednala v rámci širší regionální cesty do Thajska, Kambodže a Laosu o potenciálu obnovy a modernizace dříve poskytnuté techniky, nových technologiích, transferu zkušeností a školení expertů. Diskutována byla rovněž možnost zapojení ČR do likvidace min a nevybuchlé munice v Kambodži. Mise byla realizována jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Jednání v Phnompenhu zahrnula přijetí a firemní prezentace na ministerstvech národní obrany a vnitra a Cambodian Mine Action and Victim Assistance Authority (CMAA), která je odpovědná za koordinaci aktivit spojených s likvidací nevybuchlých min a munice. Ministerstvo národní obrany pak ve spolupráci s velvyslanectvími ČR v Phnompenhu a Bangkoku zorganizovalo doprovodný seminář, kde se představily všechny české firmy za účasti vedení pozemních a vzdušných sil, námořnictva, četnictva a také zástupců ministerstva.

Mise přinesla navázání nových kontaktů a náměty na průmyslovou spolupráci v oblasti obrany, bezpečnostního sektoru, ale i budování infrastruktury a logistiky. Během jednání kambodžská strana připomínala velmi dobré zkušenosti s dřívější spoluprací s ČR a projevovala zájem o její pokračování, pokud jde o modernizaci a opravy stávajících technologií nebo o nové technologie. Firemní prezentace potvrdily, že český průmysl je připraven nabídnout v Kambodži komplexní nabídku řešení a služeb.

Jednání v Kambodži byla připravena a koordinována velvyslanectvími v Bangkoku a Phnompenhu ve  spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a se zástupci českých firem z obranného a bezpečnostního průmyslu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Phnompenhu (Kambodža). Autor: Štěpán Vojnár, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek