Prezentace českých potravinářských výrobků na ukrajinském trhu

15. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých potravinářských výrobků na ukrajinském trhu Dne 13. března 2018 se v Kyjevě uskutečnila prezentace předních českých potravinářských výrobců s cílem prosazení jejich výrobků na ukrajinském trhu. Prezentaci zahájil velvyslanec ČR na Ukrajině Radek Matula, který ve svém vystoupení mj. vyzdvihl vysokou úroveň českých potravinářských výrobků, které mají na Ukrajině dobrý zvuk a mohou vyvolat zájem ukrajinských spotřebitelů.

Prezentace se dále zúčastnil zástupce Ministerstva zemědělství ČR Roland Černohorský, vedoucí kanceláře CzechTrade v Kyjevě Oksana Antoněnko a též nový pracovník velvyslanectví ČR v Kyjevě pro oblast zemědělství Jehor Rešetnyk.

Během prezentace představilo své výrobky celkem 9 českých společností – Hamé UK (trvanlivé a chlazené potraviny), VITANA (polévky, hotová jídla, omáčky, bujóny), VEST (slané pečivo), Filip Töpfer – Husí játra (chlazená a mražená husí játra), RAVY CZ (masová sekaná), Templářské sklepy Čejkovice a Reisten (víno), Dobrá voda (minerální vody), Pivovary Lobkowicz Group (pivo) a MP Krásno (maso a uzeniny).

Z ukrajinské strany se prezentace zúčastnili představitelé několika významných maloobchodních řetězců, kteří projevili zájem o rozšíření nabídky na pultech svých prodejen.

Zástupci českých společností, které mají nově zájem o vstup na ukrajinský trh, měli dne 12. března 2018 v rámci projektu možnost seznámit se s vybranými prodejnami potravin v Kyjevě.

Prezentace byla připravena jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) a byla organizována velvyslanectvím ČR v Kyjevě ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR. Prezentace navazuje na trend růstu úrovně česko-ukrajinské bilaterální spolupráce v oblasti zemědělství a potravinářském průmyslu a na růst celkové bilaterální obchodní spolupráce, jejíž obrat v roce 2017 přesáhl 50 mld. Kč.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina). Autor: František Trojáček, rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek