Prezentace českých značek v rámci oslav 100 let založení Československa v USA

5. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Prezentace českých značek v rámci oslav 100 let založení Československa v USA V rámci projektu ekonomické diplomacie se zaměřením na prezentaci České republiky jako cílové destinace pro americké turisty a tradiční české značky při příležitosti oslav 100 let založení Československa proběhlo 1. října 2018 setkání se zástupci amerických medií a businessu. Tradiční značky prezentovali buďto přímo zástupci z České republiky, nebo jejich američtí obchodní zástupci na zhruba dvouhodinovém setkání.

Prezentace tradičních českých značek proběhla v prostorách chicagského klubu Union League Club of Chicago v pondělí 1. října 2018 a navázala tak hlavní akci v rámci oslav, galavečer 28. září, na které byla mimo jiné vyzdvižena role Chicaga a podíl Čechoameričanů na obnovení české státnosti v roce 1918.

Vedle prezentace tradičních českých značek proběhlo také představení České republiky jako turistické destinace zástupkyní CzechTourism ve Spojených státech, M. Claudino. Hlavním cílem bylo ukázat, že Česká republika se nerovná pouze Praha, ale že i regiony mají co nabídnout nejen z pohledu historie a kultury, ale i kvalitní gastronomie a možnosti investování.

Z potravinářských značek byly prezentovány pivní značky Budvar (na americkém trhu pivo Czechvar), Lev, Praga (pouze pro trh Spojených států), minerální voda Mattoni, alkoholické nápoje R. Jelínek s možností degustace na místě a dále firmy s designovou produkcí - Česká mincovna, Granát Turnov, Lasvit a Preciosa. Jedná se buďto o firmy, které na trhu Spojených států již nějakou dobu úspěšně působí, ale usilují o další rozšíření svých aktivit, nebo o firmy, které plánují se na americkém trhu teprve prosadit.

Prezentace se účastnily pouze ty české firmy, které se větší či menší měrou podílely na zajištění akcí souvisejících s oslavami založení Československa v Chicagu od 28. září do 5. října 2018. Zmíněnou prezentaci navíc provázela česká kuchyně připravená kuchaři z Národního týmu kuchařů a cukrářů České republiky, kteří taktéž v rámci projektu ekonomické diplomacie připravovali české menu ve zmíněném chicagském klubu.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké). Autor: T. Trnka, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek