Prezident Kazachstánu navštívil centrum robotické chirurgie

15. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 15.11.2018

Prezident Nursultan Nazarbayev navštívil Kazachstánské mezinárodní referenční a školicí středisko pro robotickou chirurgii, které bylo otevřeno při Nemocnici Lékařského centra Správy prezidenta Republiky Kazachstán. Nursultan Nazarbayev zdůraznil jedinečnost operací prováděných v centru robotické chirurgie pro celý region. Prezident také hovořil s pacienty a seznámil se s prezentací o celkových aktivitách a perspektivách rozvoje zdravotního střediska.
Centrum robotické chirurgie, založené za podpory Nadace prvního prezidenta Republiky Kazachstán, poskytne školení a pokročilé vzdělávání lékařům a specializuje se na provádění klinických studií a vědeckého výzkumu s využitím moderních robotických technologií světové úrovně.
Robot-asistovaná chirurgie má mnoho výhod: trojrozměrné pozorování chirurgického pole a mnohočetný nárůst obrazu operovaných orgánů; úplné vyloučení ruky chirurga; bez nutnosti velkých řezů a rychlého zotavení pacienta; minimální riziko infekce nebo velké ztráty krve; snížení pobytu pacienta v nemocnici; žádná závažná bolest po operaci.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: