Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

11. 2. 2019 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte nás: Mgr. Lenka Podzimková, info.een@tc.cz. Naše služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – únor 2019

Nabídka: Polská firma nabízí licenci na výrobu solárních topných panelů
Polská firma hledá zájemce o licenci na výrobu solárních topných (termických) panelů. Firma má polský a evropský (EPO) patent. Hledá českou firmou s CNC vybavením, která nemusí mít zkušenosti z oboru vytápění. Firma nabízí know-how a podporu a má své řešení otestováno v jednom z německých Fraunhoferových institutů.
Více informací naleznete v anglické prezentaci.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Řešení pro měření výkonu výrobních linek pomocí internetu věcí (IoT)
Internet věcí (IoT – Internet of Things) umožňuje přizpůsobit provozní technologie pro monitorování a řízení fyzických zařízení, procesů a událostí požadavkům budoucnosti. Senzory připojené do sítě, měřící zařízení a výkonné prvky umožňují monitorovat a řídit stav rozličných zdrojů i strojů. Internet věcí tak může být plnohodnotnou součástí podnikové informační architektury. Slovenská firma nabízí systém získávání dat (DAQ – Data Acquisition System) pro proces měření výkonu výrobních linek. DAQ se obecně skládá ze senzorů, získaného hardwaru pro měření dat a počítačového softwaru. Nabízený systém pokrývá všechny možné způsoby komunikace bezdrátově a je vybaven technologií WiFi 2.4GHz i proprietárním komunikačním protokolem v ISM 868Mhz pro přenos dat. Systém používá různé možnosti protokolů Internet of Things a poskytuje podporu pro aplikaci Android / IoS, aby získané údaje mohly být dále analyzovány pomocí různých způsobů komunikace. Nabízený systém umožňuje sledování a optimalizaci výrobního procesu, má uživatelsky přívětivé rozhraní, snadno se instaluje a je velmi adaptabilní. Výhodami nabízeného systému je snadné shromažďování dat, bezdrátová komunikace, využitelnost pro různé platformy, vestavěná baterie a především snadná instalace díky držákům, které jsou kompatibilní s GoPro kamerami. Mezi podporované senzory patří gyroskop, akcelerometr, magnetometr, měření teploty / vlhkosti, tlaku, RGB spektra nebo vzdálenosti (proximity sensor). Firma hledá implementační firmu v ČR, obchodní zastoupení nebo firmu se zájmem o technickou nebo obchodní spolupráci.
Více v prezentaci v angličtině.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – leden 2019

Nabídka: Italský start-up s projektem na zachycování oxidu uhličitého hledá partnery
Inovativní italský start-up pracuje na projektu zaměřeném na zachycování oxidu uhličitého produkovaného některými průmyslovými podniky a jeho přeměnu na produkt s vysokou tržní hodnotou. Společnost má zájem o kontakt s výrobci, distributory, investory a/nebo dalšími partnery, kteří se chtějí zapojit do „zelených“ inovativních vývojových projektů.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Řešení pro digitální a „bezpapírovou“ kontrolu kvality pro různé sektory
Chcete-li zahájit proces digitalizace systému kontroly kvality ve firmě, potřebujete dobrý a inteligentní IT systém. Rakouská firma nabízí software pro „bezpapírovou“ kontrolu kvality a vizuální inspekce pro potravinářství, reality, restaurace, hotely, ale i technické provozy (strojírenskou nebo stavební výrobu). Firma hledá partnera v ČR, ideálně podnikajícího v oblasti kontroly kvality nebo se zkušenostmi v oblasti kvality. Firma nabízí spolupráci buď formou obchodního zastoupení (jako implementační firma pro ČR) nebo formou licencování svého řešení (ověřená a odzkoušená mobilní off-line aplikace pro tablety a mobilní zařízení).
Více v anglické prezentaci zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Irská společnost hledá distributory dětských hokejek
Irská společnost vyvinula hokejky pro začínající dětské hráče. Hokejka je měkká, vyrobena z pěnového materiálu, přitom plně funkční, aby vzbudila u dětí vášeň pro sport a bezpečně je provedla hrou. Je určena pro děti do 5-ti let.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Dánská společnost hledá výrobce dřevěných ptačích budek pro dlouhodobou spolupráci
Dánská firma, která vyrábí a prodává dřevěné ptačí budky v Dánsku a Švédsku, hledá, vzhledem k rostoucí poptávce, nového výrobce. Jde o rodinnou firmu založenou v roce 2014, která navrhuje, vyrábí a prodává ptačí budky a krmítka. Aby firma mohla reagovat na rostoucí prodeje a poptávku, hledá nové ho výrobce pro své produkty. Produkty jsou výrobky prémiové kvality, ručně vyráběné z udržitelné produkce dřeva jako například recyklovaného dřeva či dřeva s certifikátem FSC a tato kvalita musí být novým výrobcem zachována. Užívané dřevo variuje od měkkého jako např. borovice po tvrdé, např. ořech. Záleží na možnostech výrobce.
Společnost má dva modely – 245 mm x 140 mm a 295 mm x 160 mm. Veškeré technické výkresy jsou k dispozici.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Italská inovativní společnost nabízí nové řešení léčby psoriázy (lupénky)
Italská inovativní společnost působící v oblasti nanotechnologií pro farmaceutické, kosmetické a nutraceutické aplikace nabízí inovativní, účinné a nákladově efektivní léčbu psoriázy. Firma hledá distributory a partnerství na základě licenční smlouvy.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Britský výrobce prémiových zmrzlin a sorbetů hledá partnery pro výrobu
Britská společnost vyrábí a dodává oceněnou řadu prémiových zmrzlin a sorbetů. Specializuje se především na východoasijské chutě, jako je zelený čaj Matcha, černé sezamové semínko a yuzu. Partneři by měli mít zkušenosti s výrobou mražených potravin a ideálně zmrzliny a dezertů.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte KHKMSK.

Výběr poptávek – prosinec 2018

Poptávka: Německý výrobce automobilů hledá výrobce nástrojů
Německý výrobce automobilů hledá výrobce razicích a hlubokotažných strojů s cílem posílit portfolio svých dodavatelů. Nástrojář by měl být schopen vyrábět složité nástroje pro stroje těžkého průmyslu. Německá společnost vyrábí lisované a tažené kovové díly. Upřednostňováno je dlouhodobé partnerství prostřednictvím výrobní dohody. Je vyžadována certifikace ISO 9001.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Kabelové svorky/klipsy
Řecká obchodní společnost hledá dodavatele kruhových kabelových svorek v různých velikostech v rámci dohody o distribuci. Svorky v bílé barvě a velikostech: 6mm / 25, tašky, 7 mm / 25, 8 mm / 25,9 mm / 25, 10 mm / 25. Kulaté svorky zabaleny do igelitových sáčků 1000 nebo 500 ks. Položky vhodné pro dlouhodobé vnější použití a vyrobeny z tepelně odolného polypropylenu nebo HDPE. Jejich hřebíky by měly být vytvrzovány, aby se snadno dostaly přímo do široké škály substrátů a aby se snadno odstranily.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – listopad 2018

Poptávka: Dřevěné dětské odrážedlo
Slovinský designér multifunkčních dřevěných hraček hledá výrobce s praxí v oboru dřevěných hraček pomocí CNC strojů. Partneři dostanou všechny potřebné informace a specifikace pro kompletní výrobu dětského kola/odrážedla. Příležitostně by mohlo docházet k určitým zlepšením návrhu, aby se usnadnilo používání a další funkce.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Polský výrobce dekorativních vonných difuzérů hledá výrobce esenciálních olejů pro subdodávky
Polský výrobce dekorativních vonných difuzérů ve formě náhrdelníků a přívěsků pro esenciální oleje vyrobené z vysoce kvalitní terakoty hledá výrobce esenciálních olejů pro subdodávky. Oleje pod značkou polské firmy budou přidány do difuzérů a prodány jako jedna sada. Potenciální partner by měl být schopen vyrábět 100% přírodní esenciální oleje v široké škále vonných látek. Balení esenciálních olejů (hnědá skleněná láhev o objemu 7 ml, obal z kartonu s nálepkou, logo, čárové kódy atd.)
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Zdvihací zařízení
Dánský výrobce zdvihacích zařízení pro jeřáby hledá zástupce nebo distributory v České republice. Společnost se specializuje na vývoj, výrobu a prodej řady vysoce kvalitních výrobků v oblasti hydraulických lopatkových drapáků, jeřábových vidlic a mechanických nůžkových háků.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Drážkové svorky
Dánský výrobce patentovaných drážkových klipů hledá distributory se specializací na prodej zboží profesionálním elektrikářům, instalatérům a jiným řemeslníkům. Jejich produkt byl navržen tak, aby zvýšil produktivitu elektrikářů a instalatérů při práci s frézovacími drážkami a upevňovacími trubkami a byl testován více než tři roky. Použití je jednoduché a bez nástrojů, umožňuje elektrikářům a instalatérům ušetřit čas a náklady při instalaci kabelů. Sortiment zahrnuje klipy pro trubky o průměru 16 a 25 mm v baleních 25-50 jednotek a pro kabely o průměru 8-10 mm v baleních po 50 jednotkách.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Systém ochrany proti pádu ze střechy při práci ve výškách
Dánský výrobce patentovaného bezpečnostního systému pro ochranu proti pádu při práci ve výškách, který je určen pro pracovníky na střešních konstrukcích nebo pokládání krytin, hledá distributory tohoto vybavení v ČR. Zařízení pro ochranu proti pádu pro pracovníky střešních konstrukcí udržují zaměstnance v bezpečí při údržbě nebo opravě střechy nebo střešní konstrukce. Pokud ztratí rovnováhu, budou při pádu bezpečně zachyceni. Zahrnuje bezpečnostní kotvu, lano a sponu (karabinu). Řešení, které je ukotveno ve střeše, je 100% vodotěsné a může být umístěno ve vzdálenosti 10 metrů mezi sloupy, což umožňuje větší volnost při umístění bezpečnostního systému. Systém ochrany proti pádu je instalován na střešní konstrukci budovy – jednoduchý a rychlý. Prvním krokem je instalace kotvy a následné připojení dalšího systému ochrany proti pádu. Zařízení proti pádu je testováno v souladu s EN 795: 2012 a CEN / TS 16415: 2013.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Výroba termoobalů
Dánská společnost, zaměřená na návrhy a výrobu tepelné ochrany pro širokou škálu výrobků a procesů citlivých na teplotu, hledá distributory v ČR. Jejich inovativní řešení se každodenně používá po celém světě v oblasti maloobchodu, dopravy, stavebnictví, chemie, elektroniky, farmaceutického průmyslu a zdravotnictví. Materiál Combi Therm má širokou škálu uplatnění – od termosáčků, termotašek přes termofólie a termoplachty.
Více anglicky zde.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Německý vývojář inteligentního senzoru a softwarového řešení pro lůžkovou péči hledá distributory
Oceněná německá společnost, která vyvinula produkt, jenž detekuje objekty, lidi a jejich činnosti hledá distributory. Inovativní, přesný a snadno integrovatelný systém je užíván zejména v pečovatelských domovech a domovech pro seniory a jeho účelem je upozornit pečovatele na bezprostřední ohrožení pacientů. Jde o infračervený senzorový systém, který analyzuje definované oblasti, objekty, lidi a jejich pohyb pomocí inteligentních technologií a algoritmů strojového učení. V případě ohrožení jsou pečovatelé okamžitě informováni o tom, že se něco děje a pacienti nemusí nosit žádná další zařízení ani nikam volat.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Filtr třesu k PC myším pro pacienty s nemocemi projevujícími se tremorem
Španělská technologická společnost vyvinula filtr třesu propojitelný s počítačovými myšmi. Ten dokáže redukovat přenos třesu u pacientů s nemocemi jako Parkinsonova choroba. Filtr je připojen mezi myš a počítač a snižuje projev pacientova třesu až o 70 %. Na rozdíl od jiných řešení, které pomáhají pacientům s těmito nemocemi, například hlasové ovládání nebo speciální myši, tento výrobek umožňuje užívání standardních PC zařízení. Společnost má zájem o spolupráci na základě dohod o distribuci.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

 

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek