Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

8. 4. 2019 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte nás: Mgr. Lenka Podzimková, info.een@tc.cz. Naše služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – duben 2019

Nabídka: Automatický systém detekce plynů a výstražný software pro inteligentní průmyslové monitorování pomocí infračervených kamer
Španělská technologická společnost vyvinula automatický systém detekce plynů a výstražný software pro inteligentní průmyslové monitorování prostřednictvím infračervených kamer. Systém umožňuje důkladné monitorování a včasné varování ohledně různých hrozeb pro průmyslová odvětví, jako je únik plynu či kapaliny, oheň, atd. Společnost hledá partnery pro uzavření licenční smlouvy.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Automatizovaný separační systém pro spotřební zboží
Rakouský výrobce spotřebního zboží hledá systém pro automatizaci oddělování zboží. Řešení by mělo přesouvat předměty s různými tvary do různých zásobníků. Potenciálními partnery jsou průmyslové podniky, které mají již existující řešení, nebo mají zájem upravit řešení společně s rakouskou společností v rámci dohody o technické spolupráci.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – březen 2019

Poptávka: Švédská firma hledá evropského výrobce soustružených dílů
Švédská firma vyvíjí a prodává inkoustové tiskárny a inkoust pro identifikaci průmyslových produktů. Společnost hledá výrobního partnera, který umí vyrobit relativně malé soustružené díly z polyoxymetylénu a nerezové oceli.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Italská firma hledá výrobního partnera z plastikářského sektoru pro výrobu inovativního deštníku
Italský start-up vynalezl nový typ deštníku – velmi odolný, lehký, přizpůsobitelný a ekologicky udržitelný. Všechny části výrobku jsou vyrobeny z technického polymeru. Společnost hledá partnery z východní Evropy se zkušenostmi z výroby a montování plastových produktů, kteří by měli zájem o dohodu o výrobě. Ideální partneři by měli mít rovněž zájem o investování do produktu prostřednictvím dohody o společném podniku.
Poptávka je otevřena do 20. května 2019.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Detoxikace přírodních toxinů v kapalných látkách
Španělská univerzita vyvinula metodu detoxikace kapalin kontaminovaných přírodními toxiny (mykotoxiny, fytotoxiny, cyanotoxiny) založenou na využití magnetických nanočástic, které tyto toxiny zadržují. Ty jsou pak následně z tekutiny odstraněny. Tato metoda je rychlá a levná, může být využita v zemědělsko-potravinářském průmyslu či při úpravě vody. Technologie byla relevantně prověřena. Univerzita má zájem o uzavření licenční dohody se subjekty, které mohou technologii komercializovat.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Stabilizace a hydroizolace stěn budov
Slovinská společnost s tradicí na trhu nabízí patentovanou technologii pro stavebnictví, která umožňuje stabilizaci a hydroizolaci budov. Technologie působí proti pronikání vlhkosti do stěn a vysuší je. Je udržitelná, odolná a dlouhotrvající, založená na minerálních materiálech. Firma nabízí prodej technologického know-how prostřednictvím licenčních smluv.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – únor 2019

Poptávka: Švédská firma hledá výrobce ochranné obuvi
Švédská firma navrhla novou ochrannou obuv pro využití při špatných povětrnostních podmínkách, podobně jako holínky. Nyní hledá výrobce obuvi, který umí vyrábět tento typ boty s použitím lehké polymerní tkaniny. Od partnera se očekává výroba první série obuvi a ochota diskutovat i o designu a výběru materiálu. Švédská společnost má zájem uzavřít smlouvu o výrobě / subdodavatelství.
Poptávka je otevřena do 18. dubna 2019.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Zkušený distributor stavebních materiálů hledá dodavatele montážních výrobků: šroubů, podložek a matic
Rumunská firma specializovaná na distribuci stavebních produktů a materiálů chce rozšířit své distributorské portfolio a hledá dodavatele nebo výrobce montážních výrobků – šroubů, podložek a matic. Konkrétní poptávané produkty jsou například samořezné šrouby, spojovací šrouby, sádrokartonové šrouby, atd.
Poptávka je otevřena do 14. dubna 2019.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Bezkontaktní metoda určení tepové frekvence
Německý vědec, specializující se na oblast zpracování signálu a obrazu, vyvinul metodu určení tepové frekvence bez fyzického kontaktu za pomoci optických senzorů – kamery. Objev otevírá možnost vyhodnocovat tento důležitý parametr nenápadným způsobem. Možné cílové obory jsou péče o starší osoby, automobilový sektor, e-rehabilitace či marketingové studie. Od partnerů se očekává uzavření dohody o výzkumu a licenčních smluv v jednotlivých oblastech aplikace.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Polská firma nabízí licenci na výrobu solárních topných panelů
Polská firma hledá zájemce o licenci na výrobu solárních topných (termických) panelů. Firma má polský a evropský (EPO) patent. Hledá českou firmou s CNC vybavením, která nemusí mít zkušenosti z oboru vytápění. Firma nabízí know-how a podporu a má své řešení otestováno v jednom z německých Fraunhoferových institutů.
Více informací naleznete v anglické prezentaci.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Řešení pro měření výkonu výrobních linek pomocí internetu věcí (IoT)
Internet věcí (IoT – Internet of Things) umožňuje přizpůsobit provozní technologie pro monitorování a řízení fyzických zařízení, procesů a událostí požadavkům budoucnosti. Senzory připojené do sítě, měřící zařízení a výkonné prvky umožňují monitorovat a řídit stav rozličných zdrojů i strojů. Internet věcí tak může být plnohodnotnou součástí podnikové informační architektury. Slovenská firma nabízí systém získávání dat (DAQ – Data Acquisition System) pro proces měření výkonu výrobních linek. DAQ se obecně skládá ze senzorů, získaného hardwaru pro měření dat a počítačového softwaru. Nabízený systém pokrývá všechny možné způsoby komunikace bezdrátově a je vybaven technologií WiFi 2.4GHz i proprietárním komunikačním protokolem v ISM 868Mhz pro přenos dat. Systém používá různé možnosti protokolů Internet of Things a poskytuje podporu pro aplikaci Android / IoS, aby získané údaje mohly být dále analyzovány pomocí různých způsobů komunikace. Nabízený systém umožňuje sledování a optimalizaci výrobního procesu, má uživatelsky přívětivé rozhraní, snadno se instaluje a je velmi adaptabilní. Výhodami nabízeného systému je snadné shromažďování dat, bezdrátová komunikace, využitelnost pro různé platformy, vestavěná baterie a především snadná instalace díky držákům, které jsou kompatibilní s GoPro kamerami. Mezi podporované senzory patří gyroskop, akcelerometr, magnetometr, měření teploty / vlhkosti, tlaku, RGB spektra nebo vzdálenosti (proximity sensor). Firma hledá implementační firmu v ČR, obchodní zastoupení nebo firmu se zájmem o technickou nebo obchodní spolupráci.
Více v prezentaci v angličtině.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – leden 2019

Nabídka: Italský start-up s projektem na zachycování oxidu uhličitého hledá partnery
Inovativní italský start-up pracuje na projektu zaměřeném na zachycování oxidu uhličitého produkovaného některými průmyslovými podniky a jeho přeměnu na produkt s vysokou tržní hodnotou. Společnost má zájem o kontakt s výrobci, distributory, investory a/nebo dalšími partnery, kteří se chtějí zapojit do „zelených“ inovativních vývojových projektů.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Řešení pro digitální a „bezpapírovou“ kontrolu kvality pro různé sektory
Chcete-li zahájit proces digitalizace systému kontroly kvality ve firmě, potřebujete dobrý a inteligentní IT systém. Rakouská firma nabízí software pro „bezpapírovou“ kontrolu kvality a vizuální inspekce pro potravinářství, reality, restaurace, hotely, ale i technické provozy (strojírenskou nebo stavební výrobu). Firma hledá partnera v ČR, ideálně podnikajícího v oblasti kontroly kvality nebo se zkušenostmi v oblasti kvality. Firma nabízí spolupráci buď formou obchodního zastoupení (jako implementační firma pro ČR) nebo formou licencování svého řešení (ověřená a odzkoušená mobilní off-line aplikace pro tablety a mobilní zařízení).
Více v anglické prezentaci zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Irská společnost hledá distributory dětských hokejek
Irská společnost vyvinula hokejky pro začínající dětské hráče. Hokejka je měkká, vyrobena z pěnového materiálu, přitom plně funkční, aby vzbudila u dětí vášeň pro sport a bezpečně je provedla hrou. Je určena pro děti do 5-ti let.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Dánská společnost hledá výrobce dřevěných ptačích budek pro dlouhodobou spolupráci
Dánská firma, která vyrábí a prodává dřevěné ptačí budky v Dánsku a Švédsku, hledá, vzhledem k rostoucí poptávce, nového výrobce. Jde o rodinnou firmu založenou v roce 2014, která navrhuje, vyrábí a prodává ptačí budky a krmítka. Aby firma mohla reagovat na rostoucí prodeje a poptávku, hledá nové ho výrobce pro své produkty. Produkty jsou výrobky prémiové kvality, ručně vyráběné z udržitelné produkce dřeva jako například recyklovaného dřeva či dřeva s certifikátem FSC a tato kvalita musí být novým výrobcem zachována. Užívané dřevo variuje od měkkého jako např. borovice po tvrdé, např. ořech. Záleží na možnostech výrobce.
Společnost má dva modely – 245 mm x 140 mm a 295 mm x 160 mm. Veškeré technické výkresy jsou k dispozici.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Italská inovativní společnost nabízí nové řešení léčby psoriázy (lupénky)
Italská inovativní společnost působící v oblasti nanotechnologií pro farmaceutické, kosmetické a nutraceutické aplikace nabízí inovativní, účinné a nákladově efektivní léčbu psoriázy. Firma hledá distributory a partnerství na základě licenční smlouvy.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Britský výrobce prémiových zmrzlin a sorbetů hledá partnery pro výrobu
Britská společnost vyrábí a dodává oceněnou řadu prémiových zmrzlin a sorbetů. Specializuje se především na východoasijské chutě, jako je zelený čaj Matcha, černé sezamové semínko a yuzu. Partneři by měli mít zkušenosti s výrobou mražených potravin a ideálně zmrzliny a dezertů.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte KHKMSK.

 

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek