Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

27. 11. 2018 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte nás: Mgr. Lenka Podzimková, info.een@tc.cz. Naše služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – listopad 2018

Poptávka: Dřevěné dětské odrážedlo
Slovinský designér multifunkčních dřevěných hraček hledá výrobce s praxí v oboru dřevěných hraček pomocí CNC strojů. Partneři dostanou všechny potřebné informace a specifikace pro kompletní výrobu dětského kola/odrážedla. Příležitostně by mohlo docházet k určitým zlepšením návrhu, aby se usnadnilo používání a další funkce.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Polský výrobce dekorativních vonných difuzérů hledá výrobce esenciálních olejů pro subdodávky
Polský výrobce dekorativních vonných difuzérů ve formě náhrdelníků a přívěsků pro esenciální oleje vyrobené z vysoce kvalitní terakoty hledá výrobce esenciálních olejů pro subdodávky. Oleje pod značkou polské firmy budou přidány do difuzérů a prodány jako jedna sada. Potenciální partner by měl být schopen vyrábět 100% přírodní esenciální oleje v široké škále vonných látek. Balení esenciálních olejů (hnědá skleněná láhev o objemu 7 ml, obal z kartonu s nálepkou, logo, čárové kódy atd.)
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Zdvihací zařízení
Dánský výrobce zdvihacích zařízení pro jeřáby hledá zástupce nebo distributory v České republice. Společnost se specializuje na vývoj, výrobu a prodej řady vysoce kvalitních výrobků v oblasti hydraulických lopatkových drapáků, jeřábových vidlic a mechanických nůžkových háků.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Drážkové svorky
Dánský výrobce patentovaných drážkových klipů hledá distributory se specializací na prodej zboží profesionálním elektrikářům, instalatérům a jiným řemeslníkům. Jejich produkt byl navržen tak, aby zvýšil produktivitu elektrikářů a instalatérů při práci s frézovacími drážkami a upevňovacími trubkami a byl testován více než tři roky. Použití je jednoduché a bez nástrojů, umožňuje elektrikářům a instalatérům ušetřit čas a náklady při instalaci kabelů. Sortiment zahrnuje klipy pro trubky o průměru 16 a 25 mm v baleních 25-50 jednotek a pro kabely o průměru 8-10 mm v baleních po 50 jednotkách.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Systém ochrany proti pádu ze střechy při práci ve výškách
Dánský výrobce patentovaného bezpečnostního systému pro ochranu proti pádu při práci ve výškách, který je určen pro pracovníky na střešních konstrukcích nebo pokládání krytin, hledá distributory tohoto vybavení v ČR. Zařízení pro ochranu proti pádu pro pracovníky střešních konstrukcí udržují zaměstnance v bezpečí při údržbě nebo opravě střechy nebo střešní konstrukce. Pokud ztratí rovnováhu, budou při pádu bezpečně zachyceni. Zahrnuje bezpečnostní kotvu, lano a sponu (karabinu). Řešení, které je ukotveno ve střeše, je 100% vodotěsné a může být umístěno ve vzdálenosti 10 metrů mezi sloupy, což umožňuje větší volnost při umístění bezpečnostního systému. Systém ochrany proti pádu je instalován na střešní konstrukci budovy – jednoduchý a rychlý. Prvním krokem je instalace kotvy a následné připojení dalšího systému ochrany proti pádu. Zařízení proti pádu je testováno v souladu s EN 795: 2012 a CEN / TS 16415: 2013.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Výroba termoobalů
Dánská společnost, zaměřená na návrhy a výrobu tepelné ochrany pro širokou škálu výrobků a procesů citlivých na teplotu, hledá distributory v ČR. Jejich inovativní řešení se každodenně používá po celém světě v oblasti maloobchodu, dopravy, stavebnictví, chemie, elektroniky, farmaceutického průmyslu a zdravotnictví. Materiál Combi Therm má širokou škálu uplatnění – od termosáčků, termotašek přes termofólie a termoplachty.
Více anglicky zde.
V případě zájmu o bližší informace a přímé spojení kontaktujte prosím RHK Brno, O. Hrdličku: hrdlicka@rhkbrno.cz.

Nabídka: Německý vývojář inteligentního senzoru a softwarového řešení pro lůžkovou péči hledá distributory
Oceněná německá společnost, která vyvinula produkt, jenž detekuje objekty, lidi a jejich činnosti hledá distributory. Inovativní, přesný a snadno integrovatelný systém je užíván zejména v pečovatelských domovech a domovech pro seniory a jeho účelem je upozornit pečovatele na bezprostřední ohrožení pacientů. Jde o infračervený senzorový systém, který analyzuje definované oblasti, objekty, lidi a jejich pohyb pomocí inteligentních technologií a algoritmů strojového učení. V případě ohrožení jsou pečovatelé okamžitě informováni o tom, že se něco děje a pacienti nemusí nosit žádná další zařízení ani nikam volat.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Filtr třesu k PC myším pro pacienty s nemocemi projevujícími se tremorem
Španělská technologická společnost vyvinula filtr třesu propojitelný s počítačovými myšmi. Ten dokáže redukovat přenos třesu u pacientů s nemocemi jako Parkinsonova choroba. Filtr je připojen mezi myš a počítač a snižuje projev pacientova třesu až o 70 %. Na rozdíl od jiných řešení, které pomáhají pacientům s těmito nemocemi, například hlasové ovládání nebo speciální myši, tento výrobek umožňuje užívání standardních PC zařízení. Společnost má zájem o spolupráci na základě dohod o distribuci.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – říjen 2018

Poptávka: Italská firma z nábytkářského sektoru shání partnera s technickými znalostmi a know-how v oblasti plastových materiálů
Italská firma z nábytkářského a zpracovatelského průmyslu, s praxí v designu a vývoji moderního nábytku a vybavení, hledá partnera, který nabídne know-how či technologické řešení pro plastové předměty. Společnost chce rozšířit svoji produkci na základě spolupráce s centrem výzkumu a vývoje nebo výrobcem se znalostmi ve vývoji inovativních, ekologicky udržitelných výrobků z plastu. Požadovaným typem partnerství je technická spolupráce nebo dohoda o výrobě.
Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 5. prosince 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – září 2018

Poptávka: Tavné lepidlo pro výrobu biologického materiálu pro páskování
Německá firma, která působí v oblasti vývoje, výroby a prodeje materiálů pro páskování (upevnění balíků a nákladů), v současnosti vyvíjí biologické, kompostovatelné páskovací řešení. Společnost pracuje s přízemi na bázi dřeva a potřebuje lepidlo, ideálně tavné, biologicky rozložitelné, aby mohla dokončit svůj produkt. Firma hledá zkušené partnery z oblasti zpracování tavných lepidel, kteří by poskytli vhodné řešení pro paralelní spojení jednotlivých přízí.
Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 20. listopadu 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Tchaj-wanská firma hledá dodavatele dětského zboží (do 1 roku)
Tchaj-wanský dovozce, s 30 letou praxí, hledá dlouhodobého obchodního partnera k dovozu dětského zboží – oblečení, hraček a potravin.
Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 4. listopadu 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – srpen 2018

Nabídka: Plně automatizovaný systém monitorující a detekující prosakování vody pro budovy s plochou střechou
Rakouský start-up vyvinul nový systém kontroly, detekce a včasného varování při prosakování vody pro budovy s plochou střechou. Tento systém má zabránit škodám způsobeným proniknutím vody. Hlavními výhodami systému jsou: snadné plánování a instalace, nízké náklady na instalaci, nulové náklady na údržbu, plně automatizovaný a nepřerušený monitoring, včasné oznámení, prodloužená životnost ploché střechy. Firma hledá partnery na základě licenční dohody a obchodní spolupráce s technickou pomocí.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Francouzská technologická společnost hledá distributory pro své inovativní řešení hospodaření s dešťovou vodou
Francouzská firma, zaměřující se na sektor hospodářství s dešťovou vodou, vinula jednoduchý efektivní systém hospodaření s dešťovou vodou, který je snadné implementovat a vyžaduje minimální údržbu. Toto řešení umožňuje kompenzovat narůstající zástavbu půdy a obnovit přirozenější systém tekoucí vody na místech, kde jsou uměle vytvořené povrchy. Společnost hledá partnery formou dohod o distribuci.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Ukrajinský výrobce podpalovačů z dřevité vlny hledá evropské distributory
Ukrajinský výrobce ekologických podpalovačů z dřevité vlny vhodných pro otevřená ohniště, kamna, krby hledá distributory svých produktů v EU. Firma je rovněž připravena dodat produkt pod soukromou značkou v souladu s dohodou o výrobě. V obou případech by společnost ráda spolupracovala s obchodními řetězci ze sektoru potravin i stavebnictví, čerpacími stanicemi, obchody a obchodníky s krby a jejich dodavateli.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Maďarský výrobce cementových dlaždic nabízí distributorům své produkty k prodeji interiérovým designérům a architektům
Maďarský výrobce cementových dlaždic má zájem o spolupráci s distributory, kteří mají kontakty na interiérové designéry a architekty pracující na prestižních projektech v Evropě. Společnost vyrábí autentické cementové a terrazzo podlahové dlaždice a nabízí exkluzivní kolekci enkaustických podlahových a dlaždic a obkladů pro vnitřní i venkovní použití. Dlaždice jsou vyráběny ručně a tradičními technikami. Výrobce má zájem o spolupráci na základě dohody o distribuci.
Více anglicky zde.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Hledá se výrobce dřevěných hraček „káča“
Polská firma, působící v reklamním průmyslu od roku 2003, hledá spolehlivého dodavatele dřevěných hraček „káča“. Společnost prodává ekologické reklamní předměty a kancelářské potřeby jako například propisky vyrobené z bioplastu z kukuřičného škrobu nebo autíčka (hračky) na solární energii. Poptávaný produkt – „káča“ by měl být bez jakéhokoliv zdobení, tak aby mohl být dále upraven a prodáván koncovým zákazníkům. Průměr hračky by měl být cca 3 cm. Firma hledá partnerství v podobě dohody o výrobě.
Více anglicky zde.
Poptávka je platná do 2. října 2018.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek