Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

29. 8. 2019 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte nás: Mgr. Lenka Podzimková, info.een@tc.cz. Naše služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – srpen 2019

Poptávka: Litevský výrobce bio krmiva pro psy hledá výrobce sušeného masa, zeleniny a ovoce
Litevská společnost, která vyrábí ekologické krmivo pro psy, hledá výrobce vzduchem sušeného masa: králík, volně žijící ryby (treska, makrela, šproty, losos), pernatá zvěř (bažanti, kachny). Rovněž hledá dodavatele vzduchem sušené zeleniny a ovoce. Společnost by ráda spolupracovala na základě dohody o výrobě.
Poptávka je otevřena do 23. října 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Britský výrobce inovativních košů na tříděný odpad hledá agenty a distributory v rámci EU
Britská designérská společnost (se sídlem v Londýně), která vyrábí modulární recyklační koše podle vlastního designu, hledá agenty a distributory pro propagaci a distribuci svých produktů v dalších zemích EU. Zástupci by měli jednat na základě dohody o distribuci nebo dohody o obchodním zastoupení.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Polští vědci nabízejí metodu imobilizace a enkapsulace bioaktivních materiálů pro potravinářské výrobky
Polští vědci vyvinuli metodu imobilizace a enkapsulace bioaktivních materiálů. Nabízená technologie je ideální pro potravinářský průmysl jako způsob zachování požadovaných vlastností produktů, např. umožňuje prodloužení trvanlivosti produktu. Funkčnost technologie byla potvrzena testováním. Je nabízena společnostem z potravinářského průmyslu a výzkumným institucím na základě licenčních smluv a dohod o technické spolupráci.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – červenec 2019

Poptávka: Francouzská firma shání dodavatele ochranných dýchacích masek
Francouzská společnost, která navrhuje, normuje a distribuuje kompletní sortiment osobních ochranných prostředků pro pracovníky pracující v nebezpečném pracovním prostředí hledá dodavatele (výrobce, distributor) ochranných dýchacích masek s technickými specifiky. Poptávanou formou spolupráce je smlouva o distribučních službách.
Poptávka je otevřena do 29. září 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Výrobce pevných materiálů z fluoroplastů a jiných vysoce odolných materiálů hledá partnera
Ruská firma z Petrohradu se zabývá výrobou materiálů z fluoroplastů a vysoce pevných, vysokomolekulárních a nárazuvzdorných materiálů z polyethylenu, jako jsou např. filtrační produkty, netkané výrobky, výrobky pro izolaci povrchů proti agresivním kapalinám a plynům nebo materiály pro lékařské šití. Použitím nových technologií bylo možné zvýšit pevnost a tuhost výrobků desetinásobně oproti tradičním technologiím. Firma hledá partnery pro společné podnikání anebo distribuční spolupráci.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Dánská společnost hledá výrobce nylonových a bavlněných psích obojků
Dánská rodinná firma navrhla kolekci psích obojků a dalších doplňků, vyrobených z nylonu/bavlny a nyní hledá výrobce z východní Evropy. Ten by měl rovněž poskytnout materiál pro výrobu. Firma byla založena v roce 2018 a v současnosti prodává své produkty on-line nebo prostřednictvím specializovaných obchodů s potřebami pro psy či zverimexů. Kromě obojků mají v nabídce rovněž vodítka či šátky.
Poptávka je otevřena do 11. září 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Ruská firma nabízí systémy pro inženýrské analýzy
Moskevská firma vyvinula systémy pro inženýrské analýzy a hledá partnery se zájmem o licenci. Stěžejními produkty jsou:
1. Počítačem podporovaný inženýrský systém (CAE) pro úplné inženýrsko-pevnostní analýzy, včetně načtení počítačového modelu (CAD) a jeho analýzy, nastavení zatížení a materiálově-mechanických vlastností, analýzy modelů a vizualizace výsledků.
2. CAE řešení založené na cloudu vytvořené speciálně pro projektanty tak, aby koncový uživatel nemusel mít speciální znalosti v oblasti pevnostního inženýrství. Služba cloud je dostupná odkudkoliv na světě, kde je možné se připojit k internetu a nevyžaduje instalaci.

Firma hledá partnery se zájmem o licenci. Zájemci bude prodávat software a poskytovat služby související s přenosem technických a referenčních informací týkajících se provozu software.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Nábytkářská firma hledá dodavatele surovin a dílů
Společnost z Bosny a Hercegoviny, která vyrábí čalouněný nábytek do domácností (sofa, postele), hledá dodavatele různých surovin a dílů (např. kovové rámy lůžek a další kovové mechanismy, kovové pružiny, dřevo, pěnový materiál, atd.). Hledanými partnery jsou tedy společnosti z různých sektorů, poptávaná forma spolupráce je uzavření smlouvy o výrobě.
Poptávka je otevřena do 4. září 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – červen 2019

Poptávka: Katalánský MSP hledá nová řešení pro léčbu cév
Katalánská firma vyvíjející moderní medicínská zařízení a terapie pro léčbu poruch kardiovaskulárního systému hledá start-upy s novými řešeními léčby cév. Firma hledá spolupráci formou uzavření smlouvy o společném vývoji. Tato poptávka je součástí výzvy open innovation challenge.
Poptávka je otevřena do 24. srpna 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Francouzská společnost nabízí ekologicky šetrný likvidátor plevele
Francouzská firma zaměřující se na vývoj a prodej ekologicky šetrných produktů hledá evropského distributora svých certifikovaných ekologicky šetrných likvidátorů plevele.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Německý výrobce protiskluzových sprejů nabízí smlouvu o společném podniku a akviziční smlouvu
Německá firma vyvinula vysoce kvalitní protiskluzový systém v podobě protiskluzových sprejů, které tvoří protiskluzovou vrstvu pro koupelny/vany, podlahy a schody. Firma chce prodávat distribuční práva včetně svého zboží v jednotlivých zemích na základě smluv o společném podniku a akvizičních smluv.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Německý výrobce ekologických protihlukových stěn hledá zahraniční partnery
Německý MSP je výrobcem ekologických protihlukových bariér, vhodných pro různé aplikace. Jejich certifikovaný výrobek se skládá z ocelové konstrukce sestavené pomocí zásuvného systému, který zajišťuje prostorovou stabilitu. Je doplněn výsadbou na obou stranách a navrchu. S cílem uvést své výrobky na nové trhy, hledá firma partnery, kteří jsou schopni instalovat jejich ekologické protihlukové stěny kdekoliv, kde je potřeba. Požadovanými typy spolupráce jsou smlouvy o subdodávkách a distribučních službách.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Švédský start-up s módními doplňky hledá dodavatele lehkého, neprůhledného, ekologického nebo recyklovaného plastového materiálu
Švédský start-up vyrábějící módní doplňky hledá dodavatele lehkého a neprůhledného plastového materiálu, který je recyklovaný nebo šetrný k přírodě. Jejich náušnice jsou v současné době vyráběny z 0,3 mm silného lepícího vinylu použitého ve dvou vrstvách. Společnost hledá ekologicky šetrnou alternativu tohoto materiálu s podobnými vlastnostmi, která je dostupná v široké škále barev a vzorů a má matný povrch. Ideálně by měl být dodavatel schopný materiál nařezat. Poptávka je otevřena do 28. července 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Výběr poptávek – květen 2019

Poptávka: Turecký výrobce průmyslových systémů hledá dodavatele infračervené optiky
Turecká společnost se sídlem v İzmiru vyrábí průmyslové laserové systémy. Firma hledá dodavatele, kteří by jí poskytovali infračervené zaostřovací optické komponenty. Požadovaným typem spolupráce je smlouva o dodávání zboží. Poptávka je otevřena do 21. července 2019.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Parkety (dřevěná podlaha)
Výrobce francouzských parket (dřevěných podlah) hledá partnery pro nehořlavé nebo ohnivzdorné řešení, které lze nastavit během procesu průmyslové výroby dřeva. Zájem o technické řešení, případně lak nebo nátěr, který bude aplikován na dřevo, aby poskytoval ohnivzdorné prvky. Typ partnera: Průmyslová společnost v oblasti lakování nebo nátěrů. Role: dodávat příslušný produkt a proces aplikace.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Bulharský výrobce dětského módního oblečení hledá distributory a zástupce značky
Bulharský výrobce dětské módy, který se zaměřuje na designově zajímavé a poutavé oblečení pro děti od 6 měsíců do 12 let, hledá majitele velkoobchodních prodejen pro uzavření smlouvy o distribučních službách nebo nezávisle agenty/agentury pro uzavření dohody o obchodních značkách. Společnost vydává dvakrát ročně nový katalog, který byl v roce 2018 zařazen do užšího výběru pro Junior Design Awards.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Španělská firma hledá technologie pro neurologickou rehabilitaci
Španělská klinika specializovaná na pomoc pacientům s mrtvicí při obnovení pohyblivosti a každodenních schopností vyvinula inovativní tělocvičnu, kde tito pacienti mohou pracovat na zlepšení své pohyblivosti. Společnost hledá inovativní technologie, aby pomohla pacientům s neurologickým poškozením obnovit kromě pohyblivosti i kognitivní schopnosti. Klinika hledá partnery pro obchodní spolupráci na dodávce zařízení nebo pro výzkumnou spolupráci.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Poptávka: Německý výrobce výživy pro zvířata hledá dodavatele obalů
Mladá německá firma vyrábějící prémiovou výživu pro kapry koi podle nejnovějších vědeckých poznatků hledá partnery pro obalové řešení. Velikost balení se pohybuje mezi 1,5 až 12,5 kg (malá, střední a velká balení). Společnost hledá partnery pro uzavření smlouvy o subdodávkách nebo výrobě či všech typech outsourcingu obalového řešení.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

Nabídka: Polská podlahářská společnost hledá distributory nebo agenty pro prodej vysoce kvalitních vícevrstvých podlah
Polský výrobce vícevrstvých podlahových desek, dubových dvouvrstvých parket hledá agenty / distributory svých produktů v zemích EU. Škála produktů výrobce je velmi široká a odpovídá všem současným trendům. Výroba této firmy je šetrná k životnímu prostředí.
Více anglicky na stránkách EEN.
V případě zájmu prosím kontaktujte EEN.

  

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek