Příležitost k prezentaci českých výrobců zdravotních technologií ve Velké Británii

15. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Příležitost k prezentaci českých výrobců zdravotních technologií ve Velké Británii Pod názvem Czech Medical Devices Day se uskuteční v Londýně ve spolupráci s kanceláří CzechInvest v Londýně představení českých výrobců špičkových zdravotnických zařízení, které bude příležitostí k navázání spolupráce s britskými partnery.

Díky projektu ekonomické diplomacie Czech Medical Devices Day se české firmy budou moci prezentovat partnerům na trhu se 65 miliony obyvatel. Unikátní akce se uskuteční 25. října 2018 v budově nově zrekonstruované ambasády České republiky v Londýně. Firemní prezentace bude následovat odpoledne, po dopolední odborné konferenci věnované systému péče o srdce s názvem Czech Heart Day, na které vystoupí významní čeští a britští kardiologové.

Zdravotnický a farmaceutický průmysl patří k perspektivním oborům na britském trhu. Zdravotní péče je v Británii pro všechny obyvatele zdarma v rámci Národní zdravotnické služby (National Health Service, NHS), v zemi však fungují i soukromá zdravotnická zařízení. Ve Velké Británii také sídlí mnoho domácích i zahraničních klíčových hráčů na poli zdravotních technologií, farmacie a biotechnologií. Spojené království má ambice stát se globálním hubem v oblasti Life Science a farmaceutického výzkumu.

Vláda ve své nové Průmyslové strategii poukazuje na význam Life Science pro ekonomiku Spojeného království. Life Sciences je zároveň prvním z klíčových sektorů ekonomiky, „národních šampionů“, ke kterým byla zveřejněna tzv. sektorová dohoda

Farmaceutický, zdravotnický a chemický průmysl představují po automobilovém průmyslu druhý nejvýznamnější exportní výrobní sektor britské ekonomiky. Sektor zažívá dynamický růst tažený především inovacemi a je očekáván také růst spotřeby zdravotních prostředků a farmak v průměru o 1,8 % v letech 2018–2023. 

Akce se zároveň uskuteční v rámci tzv. Českého týdne (22.–28. 10. 2018), kterým v Londýně vyvrcholí oslavy 100 let novodobé české státnosti. V případě zájmu o bližší informace a účast neváhejte kontaktovat obchodní oddělení velvyslanectví ČR v Londýně, e-mail: ales_opatrny@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie). Autor: Aleš Opatrný, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek