Příležitost pro české vodohospodářské firmy v Mongolsku

2. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Příležitost pro české vodohospodářské firmy v Mongolsku Národní sekretariát vládní americké rozvojové agentury Millenium Challenge Corporation podepsal s mongolskou vládou dohodu o Druhém záchranném balíčku (Second Compact Agreement) ve výši 350 mil. USD. Cílem záchranného balíčku je zvýšení zásob vody v Ulánbátaru. Do projektů Millenium Challenge Account (MCA)-Mongolia se mohou hlásit mongolské i zahraniční firmy.

Již druhý balíček grantu vlády USA realizovaný prostřednictvím Millenium Challenge Corporation (MCC) je navržen tak, aby řešil problém omezených dodávek vody pro hlavní město Ulánbátar, problém nákladného přístupu k vodě a kanalizaci, zvýšil v hlavním městě zásoby vody o 80 % a do budoucna zajistil její udržitelné dodávky.

Projekt zajištění zásobování vodou se skládá ze tří úzce souvisejících investičních činností: z hloubení studní a výstavby přidružené infrastruktury, z recyklace odpadních vod včetně zřizování čističek a z činnosti v oblasti udržitelnosti vodního hospodářství. Celý program při svém završení přinese prospěch více než 656 tisícům mongolských domácností, tj. většině populace Mongolska. Detailní informace o záchranném balíčku pro Mongolsko.  

Potenciální čeští dodavatelé se s obchodními příležitostmi MCA-Mongolia a systémem výběrových řízení u projektu Water Compact–Mongolia mohou seznámit v prezentaci Národního sekretariátu Millenium Challenge Corporation o Druhém záchranném balíčku.

V období od července 2018 do června 2019 se v Druhém záchranném balíčku rozvojového programu americké vlády v Mongolsku mj. uplatní dodavatelé kancelářského zařízení a nábytku, řídících informačních systémů SW i HW, konzultační společnosti, projekční a stavební firmy, poskytovatelé bankovních služeb.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko). Autorka: Iva Šustáková, ekonomická diplomatka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek