Příležitost pro prezentaci českých ICT start-upů investorům ve Velké Británii

16. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Příležitost pro prezentaci českých ICT start-upů investorům ve Velké Británii Inovativní technologické české start-upy mají příležitost se v rámci 4. ročníku úspěšné matchmakingové akce Central European Start-ups Day 2018 představit britským investorům v srdci Londýna.

Velvyslanectví ČR v Londýně připravuje, ve spolupráci s londýnskou kanceláří CzechInvest, již čtvrtý ročník matchmakingové akce Central European Start-ups Day 2018, v rámci které se české ICT start-upy představí mezinárodním investorům, bankám a přímým korporátním klientům v Londýně. Event se uskuteční 27. září 2018 v londýnském sídle poradenské společnosti PWC. V předvečer samotné akce se bude konat networkingové setkání s londýnskými ICT odborníky a investory. Central European Start-ups Day je realizován v rámci projektů ekonomické diplomacie ČR.

Londýn představuje pro nejinovativnější firmy v oblasti ICT nejen vstupní bránu na 65milionový britský trh, ale i ideální odrazový můstek ke globální expanzi. Velká Británie je jedním z globálních center finančních a komunikačních technologií a předním centrem evropským. Plných 43 % velkých evropských digitálních společností vzniklo ve Spojeném království a na evropské špičce je Británie i v rychle rostoucím sektoru finančních technologií (fintech), který má v UK objem 200 mld. Kč a zaměstnává 60 tis. osob. 

Dokladem atraktivity Británie z hlediska moderních technologií je i rozhodnutí společnosti Apple (učiněné až po referendu o Brexitu) umístit do Londýna jednu ze svých největších poboček mimo USA (od roku 2021 bude sídlit v adaptované Battersea Power Station).

Také společnost Google po referendu oznámila, že rozšířením svého London Campus (o 3 tis. pracovních míst) vytvoří v UK své druhé největší vývojové středisko na světě, a společnost Facebook rovněž otevře své nové ústředí v Londýně. Pokračují také investice samotných britských společností do ICT. Dle průzkumů 60 % z nich očekává, že v letošním roce bude do této oblasti investovat více, než loni. 

Digitální technologie, digitalizace průmyslu a umělá inteligence patří také k pilířům nové Průmyslové strategie, kterou britská vláda vydala v listopadu 2017 a která definuje sektory ekonomiky, jež mají největší potenciál přispět k růstu ekonomiky a vláda je bude všestranně podporovat. 

V případě zájmu o účast na této prezentaci neváhejte kontaktovat obchodní oddělení velvyslanectví ČR v Londýně, e-mail: tamara_glassnerova@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie). Autor: Aleš Opatrný, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek