Příležitosti pro dodavatele kachlových kamen a ekologických systémů spalování v Rakousku

17. 1. 2018 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Příležitosti pro dodavatele kachlových kamen a ekologických systémů spalování v Rakousku Rakousko dlouhodobě podporuje investice do ekologické a nízkoenergetické bytové výstavby a sanací starších domů, vč. mimo jiné pořizování ekologických a moderních technologií spalování.

Podpory se v jednotlivých spolkových zemích liší, například v Dolním Rakousku je podporováno zateplování střech a výměna starých kotlů, v Horním Rakousku jsou podporovány investice do zařízení spalujících biomasu (pelety, dřevo atd.).

Dotace se budou nově vztahovat také na obměnu starých či pořízení nových kachlových kamen. Ta musí splňovat předepsané podmínky podpory, částečně odlišné v každé spolkové zemi, vč. výše příslušné dotace. Např. ve Vorarlbergu může žadatel získat příspěvek až ve výši 3 500 EUR.

Stavbu kachlových kamen podporuje více než stovka obcí a všechny spolkové země s výjimkou Vídně, Štýrska a Korutan. Obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Rakousku níže uvádí odkazy na bližší informace o dotačním programu a jeho podobě v Dolním a Horním Rakousku, Salcbursku a Burgenlandu (informace jsou v němčině):

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Vídni (Rakousko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek