Pro investory je Paříž nejatraktivnějším městem v Evropě

19. 3. 2018

  • Země: FR - Francie
  • Datum zveřejnění: 19.03.2018

Po pětileté stagnaci, kdy se Paříž pravidelně umisťovala až na páté pozici, si polepšila a stala se nejatraktivnějším evropským městem pro investory do nemovitostí. Nyní stojí francouzská metropole na špici studie provedené poradní skupinou CBRE pro rok 2018 (Investor Intentions Survey 2018).
V průzkumu 1 010 respondentů z celého světa uvedlo, že se jejich investiční zájmy soustřeďují právě do Paříže. Důvodem je více než příznivá místní situace: cena ropy, nízké úrokové sazby, relativně nižší náklady na výstavbu a celkové ekonomické oživení trhu.
„Zvolení nového prezidenta Emmanuela Macrona nebo Olympijské hry v roce 2024 přinesly Francii a zvláště Paříži obrovskou pozornost světové úrovně“, říká Fabrice Allouche, předseda CBRE pro Francii. „Celá země a zejména pak její hlavní město využívají velmi příznivého prostředí pro investory, kteří se stále více zajímají o místní trh. Navíc vítězství současného prezidenta Marcona nad Marine Le Penovou investory ujišťuje a má pozitivní účinek na celkové vnímání země jako důvěryhodné lokality k investicím.

Zdroj: L’Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: