Pro včelaře připravil kraj komfortnější podávání žádostí o dotace

11. 12. 2017 | Zdroj: Krajský úřad

V roce 2018 chystá Karlovarský kraj v rámci dotací na podporu včelařství změny, které lidem usnadní získání příspěvku. Nově se budou žádosti podávat elektronicky, jako tomu bylo letos poprvé u tzv. kotlíkových dotací. Mění se i termín podání žádostí, nově je stanoven na 1. února 2018.

„Včelaře chceme ušetřit nedůstojného čekání ve frontě u podatelny na krajském úřadě, kde si hned zkraje nového roku museli v minulosti takzvaně „vystát“ přijetí žádosti. Proto jsme připravili jednoduchý elektronický formulář, který včelaři najdou na krajských internetových stránkách, mohou si ho vyplnit předem a v uvedený čas získat za pomoci elektronické registrace pořadí. Do deseti pracovních dnů by pak měli doručit na krajský úřad potřebné listinné dokumenty,“ vysvětlil krajský radní Karel Jakobec.

Formulář i další informace k podání žádosti bude pro zájemce na stránkách www.kr-karlovarsky.cz pod záložkou Životní prostředí. Každý z žadatelů může získat částku až do výše 14 tisíc korun, celkem kraj vyčlenil 1 milion 400 tisíc korun.

Kraj podporuje včelařství od roku 2009. „Dotační program pomáhá zvyšování počtu včelstev, zkvalitnění jejich chovu i k přilákání mladých včelařů, aby pokračovali v tradici. Tato podpora má velký ohlas a včelaři se o možnost dostat příspěvek vždy zajímají. Svědčí o tom i 151 podaných žádostí v letošním roce,“ uvedl krajský radní Karel Jakobec a dodal, že kvalitní medy a další včelí produkty například z oblasti Doupovských hor a Slavkovského lesa se pravidelně umisťují na prvních příčkách soutěží, jako je Dobrota Karlovarského kraje nebo Regionální potravina.

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek