Pro zdravější Nizozemsko

6. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: NL - Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 06.09.2018

Státní tajemník Paul Blokhuis (ministerstvo zdravotnictví) požaduje, aby alkohol podražil a aby nebylo možné nabízet slevu v supermarketech a obchodech s alkoholem. Toto vyplývá z Preventivní dohody, kterou Blohkuis sepsal a chce díky ní zlepšit zdraví nizozemského obyvatelstva. 
Pokud plán projde, nebude povoleno nabízet přepravky piva v akci, či levné víno. Blokhuis chce navíc indexovat spotřební daň z alkoholu tak, aby cena rostla s inflací.
Dohoda se zabývá třemi tématy: kouřením, nadváhou a problematickým užíváním alkoholu. V konceptu taky stojí, že Blokhuis chce, aby se nealkoholické nápoje bez obsahu cukru a pramenité vody staly levnějšími než sladké nápoje a to tak, že nechá vypršet platnost spotřební daně z produktů bez cukru. Blokhuis chce dohodu předložit v říjnu.
Blokhuis chce také změnit vzhled cigaretových obalů. Obal musí mít nudný a neutrální vzhled. Hrůzné obrázky zůstávají viditelné, ale na neutrálním pozadí. Cílem je učinit balíčky méně nápadné a méně atraktivní. Tento trend již zavedli na příklad v Austrálii či Velké británii.

Zdroj: www.nu.nl
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: