Proběhl Fine Food Australia 2017: přední veletrh v potravinovém průmyslu

21. 9. 2017

  • Země: AU - Austrálie
  • Datum zveřejnění: 21.09.2017

Přes 1 000 vystavujících značek a 20 000 návštěvníků, to byl letošní ročník Fine Food Australia 2017. Tento veletrh zaměřený na potraviny, nápoje, kuchyňské vybavení a další gastronomické produkty, proběhl v termínu 11. – 14. 9. 2017 v Sydney. V pořádání veletrhu se střídají města Melbourne a Sydney, přičemž letošní ročník se úplně poprvé odehrál v nově postaveném kongresovém centru v Darling Harbour, Sydney.

Expozice byla rozdělena do dvou pater a současně s veletrhem Fine Food probíhala také výstava Commercial Drinks 2017, která se odehrála vůbec poprvé a to ve společných prostorech se samotným Fine Food. Zde byly k vidění především alkoholické nápoje, ale také mnoho nealkoholických.

Přestože Česká republika poprvé po čtyřech letech neměla vlastní expozici, na veletrhu byly přítomny české produkty. Mezi nimi především sirupy Kitl, které měly svůj vlastní stánek v rámci Commercial Drinks 2017. Veletrhu Fine Food se jablonecká značka neúčastnila poprvé a i tento rok zaznamenala velký zájem ze strany návštěvníků.

V části Commercial Drinks bylo k nalezení i české sklo, a to v podobě lahví likérů Blue Harbour společnosti New Australia Spirits Company. Kombucha Tonicka byla čepována z českých výčepních zařízení Lindr, která jsou do Austrálie dovážena již od roku 2009 společností On Tap Systems. U italského stánku společnosti Brazzale S.p.a. nechyběl mezi sýry ani český sýr Gran Moravia. Také konvektomaty Retigo nebyly na veletrhu poprvé a stále se úspěšně do Austrálie dováží.

Ani zástupci zahraniční kanceláře CzechTrade Australia na akci nechyběli. V rámci veletrhu prezentovali české raw tyčinky potenciálním australským distributorům a při té příležitosti také zprostředkovali kontakt pro dovoz okurek Znojmia na australský trh.

Celkově byl veletrh velmi úspěšný a těšíme se na další ročník v Melbourne.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: