Prodej zkrachovalého metalurgického závodu v Lijepaje se nedaří

31. 3. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: LV - Lotyšsko
  • Datum zveřejnění: 30.03.2018

Prodej elektrické obloukové pece KVV Liepājas metallurgs v aukci selhal. Plánovaný aukční prodej elektrické obloukové pece insolvenčního KVV Liepājas metallurgs dne 28. března byl prohlášen za neuskutečněný, protože nebyly předloženy požadavky žádného zájemce, oznámila insolvenční správkyně podniku Vita Dick.

Zároveň se ve středu podařilo prodat dvě nemovitosti KVV Liepajas metallurgs - objekt na ulici. Brívibas, 100B, který byl prodán za 82 000 eur, a objekt na ulici. Brívibas, 92A - za 116 000 eur. Výsledky aukcí musí být ještě schváleny soudem.

Jak jsme již uvedli, aukční prodej elektrické obloukové pece a jejího movitého příslušenství, stejně jako čtyř podnikových nemovitosti, byl zahájen 26. února. V aukci, která se konala 20. března, koupil nemovitost válcovny KVV Liepājas metallurgs rakouský podnik Smart Stahl GmbH.

Bývalý správce konkurzní KVV Liepājas Metalurgs pan Guntars Coris rozhodl o prodeji majetku v několika aukcích po částech, protože žádný z uchazečů o koupi nesplnil požadavky zajištěných věřitelů.

KVV Liepājas metallurgs byl prohlášen za insolventní v září 2016.

Zdroj: LETA
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Riga

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: