Projekt nakládání s odpady na Maledivách realizuje korejská společnost

19. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KR - Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 19.03.2019

Vláda Malediv v pondělí podepsala dohodu s korejskou společností Lotus Joint Venture na zřízení odpadového managementu ve dvou nejjižnějších městech Addu a Fuvahmulah na Maledivách.
Dohoda byla podepsána na ceremoniálu, který se konal v přírodním parku v Hithadhoo v Addu. Ceremoniálu se zúčastnil starosta Addu Abdulla Sodiq a starosta Fuvahmulah Abdulla Falaah Shareef. Jménem Malediv podepsal dohodu ministr životního prostředí Dr. Hussain Rasheed Hassan a za společnosti Lotus Joint Venture podepsal prezident firmy.
Podle podmínek smlouvy by měla společnost Lotus navrhnout, dodat a instalovat potřebná zařízení pro nakládání s odpady.
Generální ředitel ministerstva životního prostředí Ahmed Muruthaza uvedl, že zřízení zařízení je pouze částí projektu Regionálního odpadového hospodářství probíhajícího v Addu a Fuvahmulah.
Podle náměstka generála by energetické zařízení na zpracování odpadu, které má být instalována v Addu, mělo generovat 1,5 megawattu elektřiny za hodinu. Kromě toho vyjádřil naději, že tento projekt poskytne kompletní řešení problému nakládání s odpady měst Addu a Fuvahmulah.
Regionální zařízení pro nakládání s odpady má za účel snížit objem odpadů v jižních regionech na Maledivách, včetně měst Addu a Fuvahmulah, a bude prvním projektem, který bude financován vládním fondem (Green Tax Fund).

Zdroj: The Edition
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: