Promoční akce pro české výrobce a dodavatele hudebních nástrojů v italské Cremoně

16. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Promoční akce pro české výrobce a dodavatele hudebních nástrojů v italské Cremoně Velvyslanectví ČR v Římě společně se zahraniční kanceláří CzechTrade v Miláně a veletržní správou Cremona, s podporou Českého centra Miláno, organizovaly v rámci prestižního veletrhu s hudebními nástroji v Cremoně dne 27. září 2018 koncert a následnou networkingovou akci.

Společenská akce, která se uskutečnila s přispěním Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie, byla zaměřena na propagaci českých výrobců a dodavatelů hudebních nástrojů v Itálii.

Představení špičkových hudebních nástrojů české výroby ve městě, které kromě vzniku nejstarších dochovaných houslí bylo působištěm A. Stradivariho, doprovodilo účast pěti českých výrobců hudebních nástrojů a příslušenství na specializovaném hudebním veletrhu v Cremoně. Společnou účast na veletrhu podpořila kancelář CzechTrade v Itálii. Prezentovaly se na ní firmy Ika Hard Cases – Jiří Bednář, Janicek PICKS s.r.o.; Petrof, spol. s.r.o., Strunal Schönbach s.r.o. a Šiba Plus s.r.o.

V rámci koncertu se představily tři hudební české nástroje: piano od firmy Petrof a housle a kytara od firmy Strunal Schonbach. Na tyto nástroje zahrají světově proslulí hudebníci Alvaro Siviero, Marat Bisengaliev a Edoardo Catemario. Koncert se uskutečnil v prestižním Auditoriu Giovanni Arvedi v centru Cremony. Přítomné posluchače pozdravili za velvyslanectví ekonomický rada J. Jílek, ředitel kanceláře CzechTrade v Miláně M. Atanasčev, Honorární konzul ČR v Miláně G. Aletti a generální ředitel veletržní správy Cremonafiere  Za české firmy vystoupily zástupci obou prezentovaných firem – Petrof a Strunal Schonbach.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Římě (Itálie). Autor: Jiří Jílek, ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek