Propagační akce Grill and Czech Beer Party v Libanonu

29. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Propagační akce Grill and Czech Beer Party v Libanonu Ve dnech 19. a 20. října 2018 uspořádalo v rámci zemědělského PROPEDu (projektu ekonomické diplomacie) Velvyslanectví ČR v Bejrútu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR dvoudenní společensko-propagační akci nazvanou Grill and Czech Beer Party, během které přední české společnosti v potravinářském oboru, tj. Budějovický Budvar, Interlacto, Váhala a Boneco, prezentovaly své výrobky.

Prezentační akce probíhala v bejrútské restauraci Shtrumpf. V prvním dnu se akce zúčastnili pouze pozvaní hosté, které svým projevem slavnostně uvítala PaedDr. Michaela Froňková, velvyslankyně ČR v Libanonu.  Mezi váženými hosty byli jak představitelé libanonského Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva zemědělství, Ministerstva turistiky a Ministerstva ekonomie, tak i významní libanonští podnikatelé, zejména z potravinářského a zemědělského sektoru.

Druhý prezentační den byl zaměřen na širokou libanonskou veřejnost, a také zde byla početně zastoupená i česko-libanonská komunita žijící v Libanonu. Akci navštívilo celkem 300 hostů.

Nebývale velký zájem byl o uzeniny společnosti Váhala, která úspěšně oslovila libanonskou křesťanskou komunitu.  Jako vhodný doplněk k uzeninám byly prezentovány hořčice společnosti Boneco.

Pivo Budějovický Budvar taktéž vstupuje nově na libanonský trh.  Prvořadým úkolem prezentace byla osvěta původu piva Budějovický Budvar (Budweiser Budvar) a jeho degustace. Kvalita českého piva byla vysoko hodnocena. Společnost Budějovický Budvar nově navázala spolupráci s místní firmou, jejímž úkolem bude propagace značky na velmi konkurenčním pivním trhu Libanonu. Pivo je v Libanonu populární, v současné době působí na trhu mimo řadu zahraničních značek i dva místní pivovary, které jsou do značné míry existenčně závislé na ČR, a to díky dovozům sladu a chmele.

Další společnost Interlacto, která vlastní významné české výrobce mléčných výrobků, trvanlivých sýrů a zmrzliny, působí aktivně na libanonském trhu od roku 2018. Vzhledem k pozitivní odezvě návštěvníků na kvalitu nabízených mléčných produktů Interlacto lze očekávat v příštím roce nárůst jejich exportu do Libanonu, popřípadě i do okolních zemí. Velvyslanectví ČR v Libanonu bude i nadále podporovat české firmy a pomáhat jim se vstupem na trh.

Cílem prezentace bylo nabídnout výrobky participujících českých společností, jejichž představitelé byli osobně přítomni a aktivně komunikovali s návštěvníky. Vzhledem k tomu, že uvedené české firmy vstupují nově na libanonský trh, mělo uspořádání této akce za cíl dostat české potravinářské výrobky do povědomí jak odborné, tak i laické veřejnosti

Cílem prezentace bylo posílení exportu českých potravin do Libanonu, jakožto i zvýšení renomé českých potravinářských výrobků.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bejrútu (Libanon). Autor: Petr Sochor, zemědělský diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek