První fáze automobilové testovací tratě ZalaZone v Zalaegerszegu je dokončena

27. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 21.05.2019

Je to již rok od položení základního kamene a nyní je dokončen první modul stavebních prací na komplexním automobilovém testovacím areálu ZalaZone. Kromě budovy recepce, technické budovy pro uživatele zkušební dráhy, dynamického povrchu, dráhy manévrovatelnosti a traťové sekce pro zkoušky brzd, které mají osm různých jízdních ploch, bylo vytvořeno na počátečních 5 hektarech inteligentní město, ve kterém se dají simulovat podmínky městské dopravy. Celý projekt bude dokončen do roku 2020.

Automobilová zkušební dráha ZalaZone o rozloze 265 hektarů poblíž Zalaegerszegu je investicí regionálního a evropského významu. Nezávislé testovací dráhy takové komplexity jsou považovány za jedinečné i na kontinentální úrovni. Další zajímavost projektu spočívá v jeho schopnosti poskytovat zkušební možnosti jak pro konvenční vozidla, tak i pro automobily s vlastním řízením nebo pro elektrická vozidla. 

Při slavnostním předání první etapy zkušební dráhy proběhla v Maďarsku první demonstrace různých manévrů samořídicích vozidel prostřednictvím 5G síťové komunikace v prostředí simulujícím reálný život. Vedle Magyar Telekomu, T-Systems Hungary, Ericsson Hungary, Vodafone, Vysoké školy technické v Budapešti a iMar Navigation, byly technologické prezentace a přehlídky mimo jiné realizovány společností thyssenkrupp a Knorr-Bremse. 

Význam Zalaegerszegu neustále roste, jelikož ke zkušební dráze bude brzy připojena nová rychlostní silnice M76, která bude také sloužit jako inteligentní cesta, a to způsobem, který je jedinečný v celé Evropě. Solární články integrované do vozovky zajišťují napájení elektronických panelů a lamp a umožní projíždějícím elektrovozidlům bezdrátové nabíjení. Kromě toho bude v blízkosti průmyslového parku vybudován také intermodální kontejnerový terminál spojený s přístavy a železnicemi. Souběžně s budováním zkušební dráhy je ve městě a jeho okolí instalována síťová infrastruktura 5G umožňující rychlou a efektivní komunikaci vozidel a sítě Smart City.

Zdroj: https://hipa.hu/hu_HU/elkeszult-a-zalaegerszegi-jarmuipari-tesztpalya-elso-uteme
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: