První obchodní veletrh pro LGBT komunitu v Bogotě

10. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 10.10.2018

První dva listopadové dny se v Bogotě pořádá první obchodní veletrh soustředěný na LGBT komunitu s názvem “Wetrade 2018”. Akce se bude konat v Mezinárodním kongresovém centru Ágora a očekává se účast zhruba 3000 lidí.
Na výstavě bude celkem 50 národních i mezinárodních firem a programu se zúčastní celkem 17 řečníků včetně zástupců Organizace spojených národů, marketingové agentury NYC & Company a amerických politiků z Miami.
Dle Felipe Cárdenase, prezidenta kolumbijské LGBT obchodní komory (Cámara de Comerciantes LGBT), bylo načase podobnou akci zorganizovat především proto, že Kolumbie má nejpočetnější LGBT komunitu v celé Latinské Americe. V číslech to znamená 6,8 % z celkového počtu 50 milionů obyvatel Kolumbie, což představuje okolo 3,4 milionů lidí. Tito občané v minulém roce utratili 10,6 milionu dolarů především v oblasti zdraví, turistiky, profesionálních služeb, zábavy, umění, gastronomie nebo domácích mazlíčků. Cárdenas k tomu dodává, že tato čísla představují důležitý faktor pro ekonomickou stimulaci a rozvoj zaměřený na sexuální menšiny v těchto oblastech. 
Další statistiky LGBT obchodní komory potvrzují, že 8 % mezinárodních turistů, kteří přijíždějí do země patří do skupiny LGBT.
Cámara de Comerciantes LGBT byla založena v roce 2012 za podpory velvyslanectví USA v Kolumbii a soukromých firem jako Aviatur, Hilton, Theatron, Colombia Diversa a v současné době má celkem 150 přidružených společností.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: portafolio.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: