Revoluce ve stájích a na polích

18. 4. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AT - Rakousko
  • Datum zveřejnění: 12.04.2019

Digitální pomůcky jako dojicí roboti či automatické secí stroje s GPS se objevují na rakouských statcích a farmách čím dál časteji a zemědělské provozy se tím pádem stávají efektivnejšími. 
Průmysl 4.0 je všudypřítomný. Ale také v zemědělství se digitalizace plně prosazuje a zlehčuje famářům život. Dnes se již zcela běžně používají vymoženosti jako např. aplikace na předpověd počasí, inteligentní ušní známky pro dobtyek, které monitorují pohyb krávy a informují farmáře o příznacích říje, nebo dojicí roboti, kteří dobytek nejen podojí, ale také ihned změří objem mléka. Také na polích se využívá nejmodernější technika. Pomocí satelitních obrázků lze vypozorovat různé stavy rostlin a kvalitu půdy. Na zakládě těchto poznatků mohou farmáři přesně určit, na jakých místech v poli budou muset pohnojit. Toto snižuje množství použitých hnojiv a zmírňuje tak dopady na životní prostředí.
Digitalizace v zěmědelství má jediné poslání: zvýšit efektivitu, usnadnit práci a snížit provozní náklady. Rakouský stát si je toho dobře vědom a podporuje místní zemědělce formou různých dotací.
 
Zdroj: wirtschafts-nachrichten.com
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.
 
 
 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: