Rostoucí poptávka nutí Toronto postavit 80 nových mrakodrapů

16. 4. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CA - Kanada
  • Datum zveřejnění: 16.04.2019

Podle výzkumu provedeného Point2Homes, společností zabývající se prodejem nemovitostí, je v různých stádiích realizace v Torontu 80 nových residenčních a víceúčelových mrakodrapů. 31 z nich už má určené datum zakončení stavby. Díky 60 již dokončeným mrakodrapům, definovaným jako budovy vyšší než 150 metrů, zaujímá Toronto 17. světovou příčku v koncentraci mrakodrapů. Databáze výškových budov celého světa je vedena chicagskou Radou pro vysoké budovy (The Council on Tall Buildings).

Pakliže bude zmíněných 31 staveb v brzké době finalizováno, Toronto by se mohlo v žebříčku posunout na 10. místo. I tak by ovšem toto nejlidnatější město Kanady skončilo na příčce pod Hong Kongem (zaujímající první místo s 354 dokončenými mrakodrapy a čile pokračující výstavbou).

Mezi novými torontskými mrakodrapy bude několik tzv. super velikánů (supertalls), jak jsou přezdívány budovy vyšší 300 metrů. Nové budovy po dokončení přerostou současnou nejvyšší budovu Kanady – 290 metrů vysoký mrakodrap First Canadian Place. Developeři skutečně usilují o překonání kanadského rekordu. Ten by měl být pokořen mrakodrapem The One, který jej již ve výstavbě a po dokončení plánované na rok 2023 by měl měřit 306 metrů.

Druhým kanadským městem v koncentraci mrakodrapů je Calgary, které díky rychlému ekonomickému růstu a prosperitě v rekordní době expandovalo do výšin s 17 novými mrakodrapy a má ambiciózními plány na další výstavbu.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Calgary
Zdroj: Financial Post

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: