Rusko: investice nových rezidentů zvláštní ekonomické zóny Lipeck

25. 2. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 25.02.2019

Koncem prosince expertní a dozorčí rada zvláštní ekonomické zóny „Lipeck“ schválila byznys plány nových investorů, kteří jsou připraveni v rámci této zóny investovat do svých kapacit cca 9,2 mld. rublů (přes 120 mil. EUR).
Skupina firem „Egida“ (ГК «Эгида») postaví na území zvláštní ekonomické zóny „Lipeck“ závod, který bude produkovat high-tech pěnopolyuretan. Po této syntetické hmotě je poptávka především mezi výrobci nábytku, v automobilovém průmyslu a také textilním a stavebním průmyslu. Celkový objem investic bude činit 1,3 mld. rublů (přes 17 mil. EUR). Uvedení do provozu se plánuje na konec roku 2020.
Společnost „Kunštof-AT-Rus“ (ООО «Кунстштоф-АТ-Рус») postaví automatizovaný závod na výrobu plastových dílů pro německý automobilový průmysl. Společnost investuje do projektu 2,9 mld. rublů (přes 38 mil. EUR). Výrobní závod o rozloze 5 ha bude uveden do provozu v roce 2020.
Lipecký ofsetný kombinát (ООО «Липецкий офсетный комбинат») investuje 5 mld. rublů (přes 65 mil. EUR) do výstavby a vybavení závodu, který bude produkovat polygrafickou produkci, obaly a obalový materiál, používaný pří výrobě mléka, džusů, dalších potravin a farmaceutického zboží. 

Zdroj: https://chr.rbc.ru/chr/freenews/5c2235359a794734d9d12814
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Moskva.

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: