Rusové se čím dál více zajímaví o technologie „Chytrých domů“

23. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 24.09.2018

Analýza trhu systému „Chytrý dům“ v Rusku od společnosti Discovery Research Group ukazuje, že 47 % lidi, kteří se zajímají nebo již realizují nákup nového  bydlení, se zajímá o tyto technologie.
Nejpopulárnější ruský vyhledávač Yandex (obdoba českého Seznamu) zveřejnil statistiku, dle které zájem lidí o „chytré technologie v bytě nebo v domě“ vzrostl během jednoho roku o celých 31 %. Lídrem v počtu vyhledávání na tomto prohlížeči je sousloví  „Chytrý dům“.
Drtivá většina, 84 % lidí, kteří se zajímali o „Chytrý dům“ jsou mladší 44 let a z větší části jde o finančně zajištěné muže z velkých měst a jejich okolí.
Trend růstu zájemců o tyto technologie potvrzuje i „rozrůstání“ oborového veletrhu Interlight Moscow (ruský „bratr“ frankfurtského veletrhu Light + Building). Oproti roku 2016 se v minulém roce zvýšil jednak počet návštěvníků (celkem jich na výstavu přišlo přes 18 500), ale i počtem nových exponentů (celkem 497 vystavujících firem). V letošním roce  organizátoři očekávají ještě mnohem vyšší čísla.
Zahraniční kancelář CzechTrade Moskva samozřejmě sledujete tyto trendy, a proto se také rozhodla zařadit letošní ročník výstavy Interlight mezi své prioritní akce. Veletrh InterLight Moscow se bude konat v termínu 6.-9. listopadu 2018. CzechTrade nabízí firmám osobní účast na této výstavě a v rámci svých asistenčních služeb rovněž doprovodný servis při vyhledání, oslovení ale i dalším  jednání s potencionálními partnery, tak, aby se české firmy mohly prosadit na tomto bezesporu perspektivním trhu. Podrobnější informace je možné získat u organizátora akce: moscow@czechtrade.cz nebo na https://www.czechtrade.cz/kalendar-akci/archiv-akci/interlight-moscow-2018.

Zdroj: zahraniční kancelář CzechTrade Moskva
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Moskva. 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: