Růst indického realitního sektoru

29. 3. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 29.03.2018

Atraktivita investic do indických nemovitostí vzrostla. Důvodem je zejména série reforem, jako byla implementace RERA (zákon o regulaci a rozvoji nemovitostí), zavedení daně ze zboží a služeb (GST) a demonetizace. Tyto změny vedou k větší transparentnosti v daném sektoru, což přitahuje přímé zahraniční investice.
Poslední změny na trhu nemovitostí vytváří potenciál pro indický realitní sektor. V nedávné době do tohoto sektoru investovali globální hráči jako BlackstoneGroup, GIC, Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB), Brookfield Asset Management, Goldman Sachs a Qatar Investment Authority. Zároveň i další institucionální investoři obrací svou pozornost na indický realitní sektor.
V posledních letech investoři preferovali komerční nemovitosti, ale nyní se zajímají i o bytové nemovitosti, maloobchodní budovy nebo sektor pohostinství. Hodnota indického realitního sektoru dosáhne 180 miliard dolarů do roku 2020, zatímco v roce 2015 toto číslo činilo pouhých 126 miliard dolarů.
Růst realitního sektoru přináší možnosti i v navazujících odvětvích, zejména pro společnosti zabývajícími se vybavením nemovitostí, ať už nábytkem nebo designovými prvky. Pro bližší informace ohledně exportních možností se obraťte na vedoucího zahraniční kanceláře CzechTrade Bengaluru (ivan.kamenik@czechtrade.cz).

Zdroj: The Economic Times, 24. března 2018
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: