SEKO DO BRASIL otevřela v Brazílii novou výrobní halu

2. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - SEKO DO BRASIL otevřela v Brazílii novou výrobní halu Nově otevřené modernější a větší prostory firmě umožní zvýšit výrobu a získat tak i nové klienty. Už dnes je SEKO DO BRASIL významným výrobcem komponentů pro turbíny a na brazilském trhu dodává největším hráčům, jako je SIEMENS.

SEKO DO BRASIL vznikla v roce 2007 spojením české firmy SEKO, která je součástí skupiny SEKO AEROSPACE a.s, a brazilského partnera Usinagem Manuita. Inaugurace nových prostor ve městě Itatiba, která proběhla 21. října 2017, se proto stala také symbolickým dárkem ke  kulatému výročí společnosti. 

Vlastimil Sedláček, CEO SEKO, u této příležitosti hovořil mimo jiné i o tom, jak zásadní je pro  proniknutí na brazilský trh  nalezení spolehlivého místního společníka. Jemu se to podařilo a firma i přes obtížnou ekonomickou situaci v Brazílii nejen stále funguje, ale také významně expanduje. Pavla Havrlíková, generální konzulka České republiky v São Paulo, která byla inauguraci rovněž přítomna, poděkovala za důvěru brazilských partnerů v českou firmu. Vyzdvihla, že tento úspěšný příběh SEKO DO BRASIL může být motivem i pro další české společnosti, které zvažují zahájení svého působení v Brazílii.

Itatiba je municipalitou ve státě São Paulo s téměř sto tisíci obyvateli, ve které se nachází několik průmyslových zón, lákajících (nejen) zahraniční firmy k investicím. Může jim nabídnout příznivější náklady všeobecně, ale také dobré spojení na největší metropoli Latinské Ameriky São Paulo. Investice v místech, jejichž vzdálenosti se pohybuje do sto kilometrů od hlavního města, jsou trendem posledních několika let. Obdobně například český holding Tescan Orsay, který se v Brazílii rovněž úspěšně prosadil, sídlí v São Bernando, vzdáleném od São Paulo přibližně hodinu.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek