Šest holandských přírodních a ekologických projektů získává finanční podporu od Bruselu

25. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: NL - Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 25.10.2018

Evropská komise schválila, že Nizozemsko dostane celkem 18,3 milionů eur z investičního balíčku ve výši 243 milionů eur na šest velkých projektů, které přispívají k ochraně přírody a životního prostředí a přechodu k udržitelné nízkouhlíkové budoucnosti v Evropě.
Jeden ze šesti projektů je v Limburgu, kde se sesbírává dešťová voda, která senásledně uskladňuje a znovu použije pro výrobu pitné vody.
Další projekt je v provincii jižní Holandsko (Zuid-Holland) a zaměřuje se na detekci a odstraňování plastů z řek, tak aby neskončily v moři. Zvláštní software předpovídá, kde se plastový odpad hromadí v důsledku vodních proudů nebo povětrnostních podmínek, takže je ho pak možné vylovit díky inovativním technikám.
Podle komisaře EU Karmenua Vellua (Životní prostředí) zlepšují tyto projekty kvalitu života občanů EU. "Peníze pomáhají mnoha talentovaným lidem v Evropě najít řešení nejdůležitějších environmentálních problémů, jako je znečištění ovzduší, nedostatek vody, plastový odpad, ztráta biologické rozmanitosti a ztráta zdrojů."

Zdroj: www.anp.nl
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: