Setkání se zástupci španělského regionu Jerez

8. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Setkání se zástupci španělského regionu Jerez Dne 5. října 2018 přijal na MPO ředitel odboru zahraničně-ekonomických politik I Martin Pospíšil obchodní delegaci z regionu Jerez. Hlavním tématem setkání bylo hledání možností, jak prohloubit spolupráci mezi MPO a Jerezem, která započala loňskou listopadovou návštěvou, kdy přijeli rovněž zástupci provincie Cádiz.

Generální tajemník Obchodní komory Jerez, pan José Manuel Perea Rosado, zdůraznil zájem firem z delegace o seznámení se s českými potenciálními partnery a rovněž o účast na výstavách s potravinářským a zemědělským obsahem. Vzhledem k tomu, že převažují tentokrát podnikatelé z této oblasti, doporučili jsme zúčastnit se některých vybraných českých veletrhů, zejména Salimy, a zvážit též zapojení do programu Kontakt-Kontrakt.

S firmami následně proběhla na půdě ambasády diskuze za účasti některých úspěšně působících Španělů v ČR, věnovaná zkušenostem z podnikání u nás. Potvrzuje se, že z pohledu Španělů je český trh velice atraktivní, jen je potřeba překonat úvodní ostych a nedůvěru. Zazněl i postřeh, že řada jejich firem si vozí pracovníky na stavební či výrobní zakázky přímo ze Španělska, přičemž zajímavé je, že nemálo z nich zde chce pracovat i poté a usadit se v ČR, přestože jejich mzdy nejsou nijak závratné (okolo 1000 €).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek