Silniční mýto v Saudské Arábii

14. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 13.12.2018

V Saudské Arábii by se od roku 2020 mohlo začít na vybraných úsecích silniční sítě vybírat mýto. Vyhodnocení plánů na jeho zavedené má v gesci ministerstvo dopravy. Aktuálně bylo identifikováno 6 silnic, kterých by se toto zavedení mohlo od roku 2020 týkat. Nicméně přesná identifikace předmětných silnic a ani možná cena zpoplatnění ještě nebyly zveřejněny.
Zavedení mýta spadá pod detailnější plány Saudské Arábie na privatizaci i odvětví dopravy, v souvislosti s velkými projekty posílení dopravní infrastruktury. Jen ve východní části země bylo schváleno 9 projektů na výstavbu silniční sítě v hodnotě 400 mil. USD. Dále je v plánu výstavba nové trasy spojující království se sousedním Bahrajnem, kdy se hledá optimální forma proinvestování daného projektu, včetně tzv. PPP.
Další projekty jsou v Damma a přilehlém regionu, v hodnotě takřka 1 mld. USD. Údržba stávající silniční sítě pak stojí přibližně 500 mil. USD ročně. V současnosti je v regionu GCC pouze jediné město, kde se platí mýto, a to Dubai.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: