ŠKODA AUTO úspěšně proniká na gruzínský trh

17. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - ŠKODA AUTO úspěšně proniká na gruzínský trh Rok 2018 znamená pro ŠKODU AUTO milník 4500 prodaných nových aut na gruzínském trhu. Toto číslo bylo podtrženo dodáním vozu Škoda Kodiaq pro služební účely Velvyslanectví ČR v Gruzii. Česká ambasáda tak bude takřka při všech oficiálních cestách svých diplomatů dělat reklamu značkové lodi českého průmyslu, neboť již téměř všechny vozy velvyslanectví nesou značku okřídleného šípu.

Oficiálním dovozcem aut značky Škoda do Gruzie je společnost Iberia Auto Center LTD, která provozuje zatím jediný autosalón Škoda v zemi. Od roku 2004 firma do Gruzie dodala více než 4500 vozů Škoda. Ředitel společnosti Davit Djokhadze uvádí, že Škoda se stává čím dál populárnější díky své spolehlivosti, kvalitě a přijatelné ceně. Z těchto důvodů si Škodu, a to především Octavie a Rapidy, oblíbila gruzínská státní správa. Velká část vozového parku tbiliské policie sestává právě z Octavií, které jsou také často používány ministerstvem obrany a vnitra.

Druhý Kodiaq v zemi

Velvyslanectví ČR v Gruzii si v říjnu 2018 pořídilo pro služební cesty svých diplomatů vůz Škoda Kodiaq, kterým nahradilo již nevyhovující starší vůz jiné značky. Jedná se o teprve druhý Kodiaq v zemi. V průběhu předávací ceremonie český Chargé d´Affaires Jiří Preclík několikrát zdůraznil nutnost podpory českého průmyslu. Používání automobilů Škoda pro služební cesty pracovníků ambasády by mělo být samozřejmostí a je reklamou pro český průmysl, jinými slovy: „Čeští diplomaté mají jezdit v českém autě“. Vozový park českého velvyslanectví v Gruzii totiž nyní sestává již takřka výhradně z automobilů Škoda.

Další možnosti dodávek škodovek do Gruzie

Příležitostí dodávek aut značky Škoda bude i do budoucna hodně. Oproti konkurenci, která část policejních vozů dodala před několika lety, je oceňována především spolehlivost a bezporuchovost škodovek. V nejbližší době se očekávají další dodávky pro gruzínské státní instituce. Škoda se totiž aktuálně účastní dalších tendrů, které mohou množství škodovek na gruzínských silnicích opět značně zvýšit. Výzvou pro značku Škoda zůstává proniknutí mezi běžnou gruzínskou populaci, u které jsou automobily značky Škoda často vnímány spíše jako auta služební než pro běžnou denní potřebu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tbilisi (Gruzie). Autor: Jiří Preclík.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek